Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na terasu?
19. 07. 2018

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na terasu?

Taky v létě nejraději trávíte většinu volného času na terase? A co když vám letní pohodu znepříjemňuje pohled na popraskané dlaždice, zašlé spáry a plíseň v rozích? Možná je čas na její rekonstrukci. Přečtěte si, jak na ni.

Déšť, mráz a velké teplotní změny. To vše si může s vaší terasou nepěkně pohrát. Pokud chcete, ať vám po rekonstrukci vydrží dlouhá léta, neobejdete se bez kvalitní stavební chemie.

Tip: Pokud si na rekonstrukci sami netroufnete, svěřte ji do rukou zkušeným profíkům, kteří pracují s kvalitní chemií.

Vyrovnejte podklad

Berete rekonstrukci z gruntu a vytváříte pro ni novou konstrukci? Myslete na to, že podklad pod izolací musí být tip ťop! Co si pod tím představit? Musí být:

  • soudržný
  • pevný
  • dilatovaný
  • vyspádovaný

Hydroizolace, kterou počasí nepřelstí

Sněhové vánice i letní bouřky dávají terase pořádně zabrat. Že je něco špatně nemusíte poznat hned, stačí, aby se pár kapek z letní průtrže mračen dostalo do podkladu a o pár měsíců později, až v zimě voda zmrzne, vás nemile překvapí vypouklé nebo odskočené dlaždice.

S S kvalitní stavební chemií nemusíte mít obavy z popraskaných dlaždic.
S kvalitní stavební chemií nemusíte mít obavy z popraskaných dlaždic.

Aby vám do podkladu neprosákla ani kapka, zvolte kombinaci kvalitní hydroizolace a pogumovaných pásů Mapeband, které ochrání před vodou každý roh.

A jak s páskou Mapeband pracovat? Podívejte se na naše video.

Hydroizolační stěrku nanášejte ve dvou vrstvách – pojistíte tím případné nesrovnalosti při nanášení první vrstvy. Mezi první a druhou vrstvu hydroizolace vložte síťovinu ze skelných vláken, která zvyšuje deformační schopnost hydroizolace a přemosťuje drobné trhliny v podkladu. Nezapomeňte si pohlídat, aby tloušťka stěrky byla minimálně 2 mm.

Tip: Pokud předpověď počasí hlásí tropické teploty, odložte hydroizolaci na jindy. Pro úspěšné dozrávání hydroizolace je maximální přípustná teplota 35°.

Chce to rychle tvrdnoucí lepidlo

Než se vrhnete na lepení, nechejte hydroizolační vrstvu vyzrát minimálně 5 dní. Jestli váháte, které lepidlo vybrat, napovíme vám – na terasu a balkony jsou nejlepší volbou rychle tvrdnoucí a deformovatelná lepidla, ideálně třídy S2. Rychlé vytvrdnutí lepidla vás ochrání před rozmary počasí.

Rozmary počasí vás díky chemii od Mapei už nepřekvapí.
Rozmary počasí vás díky chemii od Mapei už nepřekvapí.

Spárování, které pojistí výsledek

Pojistěte si dlouhou životnost terasy použitím spárovací hmoty na bázi epoxidových pryskyřic, která zaručuje odolnost spárovací hmoty proti účinkům chemických látek a je téměř vodonepropustná.

Nakonec utěsněte dilatační spáry, pro které jsou nejlepší silikonové spárovačky.

Kompletní postup pokládky dlažby na terase uvidíte v našem videu

Jde to i rychleji

Potřebujete rekonstrukci uspíšit, protože v následujících dnech mají přijít bouřky? Přesně proto jsme vyvinuli produkty řady Fast Track, které vyschnou dřív, než si stačíte naplánovat dovolenou. Už 4 hodiny po nanesení zvládnou déšť a terasu můžete mít s jejich pomocí hotovou už za 13 hodin.

Chystáte se letos na rekonstrukci terasy? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Přečtěte si naše další články:

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na terasu?

Stáhněte si e-book, kde vás provedeme rekonstrukcí krok za krokem.

STÁHNOUT E-BOOK
Související články
Sledujte náš