Adoptovali jsme věž na milánské katedrále
27. 02. 2019

Adoptovali jsme věž na milánské katedrále

V rámci kampaně za obnovu starobylé památky jsme adoptovali jednu z věží milánského dómu. Společně s památkáři navíc v našich laboratořích hledáme způsob, jak zpomalit stárnutí vzácného mramoru.

Podle průvodce TripAdvisor patří milánská katedrála mezi sedm nejzajímavějších památek na světě. Křehká kráska, kterou ročně navštíví přes 2,2 miliony turistů, si však vyžaduje soustavnou a nákladnou péči: rekonstrukce dómu spolyká ročně náklady ve výši zhruba 30 milionů eur. Naše společnost se rozhodla na záchraně architektonického skvostu podílet nejen štědrým finančním darem 150 000 eur, ale také vývojem nových technologií, které pomohou památku zachovat i do budoucna.

Věže milánské katedrály
Milánská katedrála vyžaduje pravidelnou a kvalitní péči.

Z lásky k rodnému městu

Věděli jste, že společnost Mapei je s rozvojem Milána spojená už od svého založení v roce 1937? Naši stavební chemii využívá město pro nejvýznamnější projekty nejen na ochranu památek.

Pohled na střechu katedrály Duomo
Katedrála Duomo je největší dominantou Milána.

Adopce jedné z 135 věží na milánské katedrále není první aktivitou, kterou pro milánskou katedrálu provádíme: v minulosti jsme realizovali například opravy zdiva a hydroizolaci střešních teras a podíleli se na zajištění ochrany dekorativních prvků na fasádě katedrály.

Závod profíků s časem

Kromě finančního daru jsme památkářům nabídli i něco daleko hodnotnějšího: své zkušenosti včetně laboratoře pro výzkum a vývoj. Našim cílem je najít vhodné výrobky, které by zpomalily stárnutí mramoru Candoglia.

Mapei se podílí na výzkumu proti stárnutí mramoru.
Mapei se podílí na výzkumu proti stárnutí mramoru.

Mramor se v důsledku vlivů počasí a teplotních výkyvů smršťuje nebo roztahuje, přičemž dovnitř vniká voda a památku poškozuje. Naši výzkumníci proto v Miláně pracují na vývoji nového bezcementového produktu, který by pronikl do mramoru a dokázal jej před těmito vlivy dlouhodobě chránit.

Mapei s radostí: plníme svou povinnost

Společnost Mapei považuje svou účast na podobných projektech nejen v Itálii za jistý druh občanské povinnosti, kterou chce sdílet s obyvateli měst, kde působí. Jsme hrdí na to, že nás s rodným Milánem pojí pevné pouto, které je rok od roku silnější.

Adoptovali jsme věž na milánské katedrále

Sledujte náš