Betonový bazén: Osvěžení na desítky let
09. 07. 2018

Betonový bazén: Osvěžení na desítky let

Léto bez bazénu? To si nedovedeme představit! Pokud to máte stejně a plánujete postavit bazén na své zahradě, možná už jste uvažovali o betonovém bazénu. Pro koho je ideální a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Zjistěte to v našem článku!

Bazén pro náročné

Betonový bazén není nejrychlejší řešení, ale na rozdíl od laminátových nebo plechových vám umožňuje prakticky cokoliv. Hodí se tam, kde počítáte s atypickým tvarem, výklenkem nebo netradičně řešenými schody. Ideální je i pro zahradu ve svahu.

A jeho další nepřekonatelná výhoda? Je nesmrtelný: vydrží desítky let bez jakéhokoliv defektu. Oproti běžnějším laminátovým (a dalším) bazénům vyniká stabilitou a odolností.

Ochlazení za 3 měsíce a navždy

Jak dlouho trvá výstavba? To záleží na použité stavební chemii. Výkop a betonáž doporučujeme udělat dopředu (klidně ještě před zimou), beton musí řádně vyzrát. Na hotový bazén se můžete těšit přibližně za 6 měsíců, případně za 3 měsíce při použití speciální stavební chemie.

Na obložení bazénu doporučujeme použít buď keramiku, nebo skleněnou bazénovou mozaiku. Obě řešení vynikají nejen designovými možnostmi, ale také životností. Na rozdíl od bazénové fólie, vydrží prakticky navždy.

Chce to kvalitní stavební chemii

A na co si dát pozor? Zásadní je výběr stavební chemie – celý systém by měl být od jednoho výrobce a nevyplatí se šetřit na kvalitě.

Zásadní roli hraje hydroizolace, která musí být pružná po celou dobu životnosti bazénu. Doporučujeme hydroizolaci Mapeplastic, která je jako jediná na trhu pružná i při teplotě −20 ˚C. Spárovací hmota musí odolat chlorování, ozonizaci i v posledních letech stále populárnější slané vodě. Doporučujeme proto vysoce chemicky odolnou hmotu Kerapoxy Easy Design.

Najděte řemeslníka, který maká s Mapei

Ujistěte se, že je na váš bazén použita jen kvalitní stavební chemie. Najděte si pro stavbu bazénu řemeslníka, který pracujeme s chemií Mapei. Podívejte se na naši mapu, kde uvidíte řemeslníky z vašeho města.

Najít řemeslníka

Betonový bazén: Osvěžení na desítky let

Sledujte náš