Jak správně dezinfikovat domácnost i pracoviště
07. 12. 2020

Jak správně dezinfikovat domácnost i pracoviště

Základní hygienické návyky by měly být samozřejmostí pro všechny domácnosti a profese, a to nejen nyní, když čelíme ohrožení v podobě nového koronaviru. Jak tedy správně chránit sebe i své zákazníky? Shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější.

Čisté ruce jsou základ

Máte čisté ruce? Přestože to tak na první pohled může vypadat, nenechte se zmást. Mikroorganismy a bakterie, které jsou pro nás největší hrozbou nejsou bohužel pouhým okem viditelné a často tak na ně zapomínáme. Jak se jich účinně zbavit? Ve většinou bohatě postačí mýdlo, tekoucí voda a správná technika mytí rukou. Bohužel ne vždy je voda s mýdlem po ruce a v takových chvílích je nejlepším řešením použít bezoplachovou dezinfekci v podobě gelu nebo roztoku.

Po použití antibakteriálních gelů a roztoků, zůstávají usmrcení mikrobi stále na našich rukou. Proto jsou ideálním cestovním řešením, ale jakmile budete mít možnost, určitě si ruce umyjte pod tekoucí vodu.

Jak si vybrat správnou dezinfekci na ruce?

V lékárnách nebo drogeriích můžete narazit na opravdu širokou nabídku antibakteriálních gelů a roztoků, ale jak se v nich neztratit a vybrat si ten nejlepší? V první řadě je potřeba si uvědomit, co od daného přípravku očekáváte. Například ne všechny dezinfekce působí na bakterie a viry zároveň. K likvidaci virů je potřeba většího množství alkoholu. Hledejte tedy takové přípravky, které obsahují mezi 60–80 % alkoholu, ale počítejte s tím, že větší obsah alkoholu bude vysušovat vaše ruce.

jak si mýt ruce
Víte, jak si správně mýt ruce?

Náš tip: Vyzkoušejte naši novinku MAPESEPT GEL, který obsahuje 65 % alkoholu, má speciální změkčující složení a navíc příjemně voní. Vaše ruce tak budou 100% čisté a jemné zároveň.

Kdy si mýt ruce?

 • Když se vracíte z venku domů
 • Když cestujete hromadnou dopravou
 • Po použití toalety
 • Před přípravou jídla
 • Po kontaktu s nemocným
 • Když odcházíte od lékaře nebo zdravotního zařízení
Zdravé prostředí pro vaši domácnost s MAPEI

Dezinfikujte i větší plochy

Ať jste doma na home office, denně cestujete do práce městskou hromadnou dopravou nebo navštěvujete své zákazníky, pravidelný úklid u vás doma je naprosto stěžejní. Ptáte se proč? Protože konkrétně koronavirus může zůstat na různých površích životaschopný až 3 dny. Denní dezinfekce ploch a věcí, kterých se pravidelně dotýkáme je tedy na místě. 

Dezinfekce domácnosti ve 2 krocích

 1. Mechanické čištění

Ještě před samotným použitím jakéhokoliv přípravku z povrchu setřete pomocí hadříku zbytky potravin a tekutin.

 1. Čištění s pomocí přípravků

Stejně jako u dezinfekce rukou, i zde hledejte přípravky s obsahem alkoholu vyšším než 60 %. Denně byste měli očistit všechny povrchy v domácnosti jako jsou pracovní plochy v kuchyni, sanita v koupelně včetně obkladů a podlahy. Nezapomínejte ani na klávesnici u počítače, mobilní telefon a kliky.

Náš tip: Na každodenní dezinfekci větších i menších ploch doporučujeme použít MAPESEPT LIQUID. Jde o roztok, který obsahuje 65 % alkoholu a své uplatnění najde tedy nejen v domácnostech, ale i na pracovištích.

mapeset liquid a mapeset gel
Mapeset liquid a Mapeset Gel v akci

A co řemeslníci?

Přestože v této situaci došlo k omezení některých řemeslných profesí, někteří řemeslníci pracují i nadále. Jaká přísná hygienická opatření je třeba dodržovat? 

ochranný oblek
Pokud jako řemeslník chodíte i nadále do práce, nezapomeňte chránit sebe i své zákazníky
 • Vhodný pracovní oděv – Pokud patříte mezi ty, kteří i nadále navštěvují své zákazníky u nich doma, měli byste mít denně čistý pracovní oděv. Prát doporučujeme na vyšší teploty okolo 60 °C, pokud můžete použijte i sušičku a na závěr vše ještě vyžehlete. Díky vysokým teplotám budete mít jistotu, že jste zničili všechny patogeny, které na vás přes den mohly ulpět.
 • Ochranné pracovní pomůcky – Bez roušky, brýlí a rukavici ani ránu.
 • Dezinfekce rukou – Ruce si dezinfikujte před i po návštěvě zákazníka.
 • Udržujte rozestupy během práce
 • Poučte zákazníka – Před svým odchodem, nezapomeňte poučit zákazníka o správné dezinfekci povrchů, se kterými jste pracovali. Rovnou mu tak můžete doporučit produkty nové řady MAPESET.

Jak správně dezinfikovat domácnost i pracoviště

Sledujte náš