Méně práce – čistší koupelna? Jde to!
27. 03. 2019

Méně práce – čistší koupelna? Jde to!

Užíváte si mytí koupelny? Upřímně, my moc ne. A proto pro vás máme tipy, jak si péči o koupelnu usnadnit tak, aby vám zabrala co nejméně času a aby čistá koupelna vydržela co nejdéle.

V článku najdete tipy, které uplatníte při rekonstrukci koupelny, ale i takové, které můžete vyzkoušet hned. Pojďme na to!

Rekonstruujeme a stavíme tak, aby šla údržba líp

Chcete si ušetřit práci s uklízením? Myslete na to už při obkládání a malování. Se správnými materiály se vyhnete nadávání nad špinavou koupelnou. Koupelnu, která neplesniví a ve které se nic neodlupuje, totiž nemusíte každý týden drhnut. Po čem sáhnout?

Pokud přemýšlíte o tom, že v koupelně vymalujete, sáhněte po barvě Dursilite. Je nenasákavá, omyvatelná a paropropustná, chrání zdi před vlhkostí a neplesniví.

Dlaždičky spárujte kvalitní spárovací hmotou. Pro koupelny je ideální rychletvrdnoucí malta Ultracolor Plus, která odpuzuje vodu, a proto se nezanáší špínou tolik jako klasické spárovačky. Časem oceníte také její protiplísňovou technologii, protože boj s plísní v koupelně dokáže být nekonečný.

Práci vám ušetří také kvalitní silikonová těsnicí hmota, ta se totiž neodlupuje a neplesniví. Doporučujeme použít Mapesil AC, který je pružný a dokonale přilne na keramiku i sklo.

100% silikon stmelí každý váš projekt a splní všechny vaše nároky

A jak koupelnu udržovat?

Vydrbejte koupelnu jednou provždy

S jednodušší údržbou vám možná nečekaně pomůžou suroviny, které máte v kuchyni. Vyzkoušejte jedlou sodu, ocet, citron nebo třeba kolu.

A jak konečně vyčistit to, co jednoduše nejde?

  • Hlavici sprchy vyčistíte pomocí octa a igelitového sáčku. Naplňte sáček ředěným octem, strčte do něj hlavici a zagumičkujte. Budete překvapení, jak půjde usazený vodní kámen dolů.
  • Citron a ocet vám pomůžou vyblýskat dlaždičky a vodovodní baterii – možná líp než většina čisticích prostředků.
  • Nemůžete se zbavit rzi nebo vodního kamene na vaně? Zkuste na ni nalít kolu a nechat působit. Možná ji už nikdy nebudete chtít pít, ale „nevyčistitelný“ flek zlikviduje spolehlivě.
  • Na vodní kámen, ale i usazeniny v toaletě pomůže jedlá soda.
  • Na zešedlé spáry mezi dlaždičkami použijte přípravek s bělícími účinky, například Savo. Nechte chvíli působit a potom opláchněte.
  • Pořídili jste si průhledný sprchový kout a teď je na něm milion zaschlých kapiček? Kupte do koupelny stěrku na sklo a po sprchování ho setřete. Zabere to sotva minutu a vám to ušetří půl hodiny leštění.

Máte nějaké další osvědčené tipy, jak si usnadnit úklid koupelny? Napište nám je na náš Facebook a usnadněte práci i ostatním!

A jestli vám náš článek dal aspoň jeden nový tip, sdílejte ho dál, ať ušetří práci i vašim přátelům.

Méně práce – čistší koupelna? Jde to!

Sledujte náš