Vychytávky do aprílového počasí
27. 04. 2018

Vychytávky do aprílového počasí

Určitě to znáte. Celý den se řemeslník pachtí s podlahou pro terasu, když vtom se z ničeho nic spustí liják – a je po podlaze. Jak takovým nečekaným událostem předejít? Dozvíte se v článku.

Pár zásad při plánování

Než se vrhnete (nebo váš řemeslník) na věc, zajistěte si vše potřebné, aby vám (nebo jemu) šla práce pěkně od ruky.

  • Nevíte, kde sehnat spolehlivého řemeslníka? Podívejte se, kde najdete toho nejbližšího.

Hlídejte předpověď

Aprílové počasí je noční můrou všech řemeslníků a kutilů. Ať už se chystáte na opravu terasy nebo jiný venkovní projekt, vždy si předem zjistěte předpověď počasí. I když se na ni ne vždy můžete spolehnout, při plánování venkovních prací se bez ní neobejdete.

Myslete i na to, že dubnové noci můžou být ještě chladné, hlídejte proto, aby teplota v noci nebyla moc nízká. I to by výsledek práce mohlo poškodit.

V dubnu si pečlivě hlídejte předpověď počasí.

Připravte si plachtu

Někdy vás průtrž překvapí, i když sledujete předpověď co dvě minuty. Aby déšť nezmařil provedenou práci, mějte po ruce plachtu nebo igelit, kterými zakryjete vše, co by déšť mohl poškodit.

Pojistěte si výsledek práce

Jak? Sáhněte při práci venku po vylepšené stavební chemii, díky které nebudete čekat na výsledek několik dní, ale pouze pár hodin.

Lepidlo, které déšť nezaskočí

Vidíte, že se pomalu, ale jistě blíží zlověstně vypadající černý mrak, zatímco řemeslník právě šperkuje váš bazén stylovou mozaikou? Pokud pracuje s cementovým lepidlem Ultralite S2 Quick, můžete být klidní.  Na vytvrdnutí lepidla totiž stačí pouhé 2 hodiny. Ušetříte tak peníze za další čas, který by řemeslník strávil opravou škod po dešti. A pokud vás mrak mine, může se řemeslník vrhnout rovnou na spárování.

Na lepení dlažby použijte rychleschnoucí lepidlo.

Hydroizolace do nevyzpytatelného počasí

Vrhli jste se nadšeně do stavby nové terasy, ale sotva je hydroizolace na svém místě, nebe se nebezpečně zatáhlo. Co teď? S cementovou maltou Mapelastic Turbo vyzrajete nad náhlými změnami počasí. Je totiž rychleschnoucí a navíc snadno zpracovatelná.

Pokud balkon nebo terasu už dávno máte, ale jejich hydroizolace není, co bývala, vyzkoušejte hydroizolační membránu Aquaflex Roof. Ta obnoví nejen hydroizolační funkci, ale i vzhled. A co víc, je rychleschnoucí – za 8 hodin je hotovo, takže noční průtrž vás nepřekvapí.

Když vás déšť přelstí

Pokud ani všechny výše uvedené rady nezabránily tomu, aby vaše práce zmokla, musíte začít od začátku. Nejprve odstraňte nanesený, zmoklý materiál a vrhněte se znovu do práce.

Už vám někdy počasí pokazilo výsledek práce? Podělte se s ostatními o svou zkušenost do komentářů na Facebooku.

Vychytávky do aprílového počasí

Sledujte náš