Interiérové barvy roku: Nalaďte se na nejnovější trendy
08. 02. 2019

Interiérové barvy roku: Nalaďte se na nejnovější trendy

Podívali jsme se na barvy roku 2019 a poradíme vám, jak je zakomponovat do svého domova.

Korálově oranžová pro hravé dítě v nás

Nasajte tropickou atmosféru korálových útesů. Barvu Living Coral označují experti za živé a hravé ztělesnění přírody, které navíc povzbuzuje lidskou potřebu intimity a povzbuzení v době, kdy nás čím dál víc pohlcují technologie a sociální sítě.

Vyberete si odstín korálových útesů?

Tip: Jak barvu využít doma?

Pastelový odstín Living Coral výborně kontrastuje s bílou nebo krémovou barvou. Pokud máte doma světlý nábytek, rozhodně tuto barvu vyzkoušejte, výsledek bude plný pozitivní, hřejivé energie.  Odvážnějším doporučujeme i hravou kombinaci s tyrkysovou, svěží zelenou a zlatou.

Nedokážete si tuto výraznou barvu představit na zdech? Zkuste ji pozvolna využít na nábytku nebo doplňcích, například dece nebo povlaku na polštář. Jinak všední pokoj se rázem změní v místo, kde to žije!

Sebevědomý a autentický Blueprint

Další barvou, která si vydobyla místo mezi trendy pro rok 2019, je modrý Blueprint. Je inspirovaná nákresy, které vytváří každý architekt jako předlohu budovy, kterou tvoří (tento nákres se anglicky nazývá Blueprint). Barva má evokovat sebevědomí, autentičnost, ale i tvořivost. Podle designérů je odstín Blueprint teplejší než denim a jemnější než námořnická modrá. Na výsluní se však vrací všechny odstíny modré, například indigová.

Tajemnou modrou?

Tip: Jak barvu využít doma?

Barva Blueprint vynikne v každé místnosti, pokud zvládnete umění kombinovat ji se správnými odstíny. Designéři doporučují monochromatické a jemné pastelové barvy (šedá, béžová, hnědá) nebo barvy klenotů (například jantaru). Nic však nepokazíte ani bílou.

Pro doplňky zvolte přírodní barvy a materiály – například dřevo, vlnu a bavlnu.

Medově hnědý nádech klidného domova

Další barvou, která stojí za pozornost, je medově hnědý odstín Spiced Honey. Vychází z proměnlivostí medu a barva má reflektovat pozitivní náladu a krásu okamžiku.

Dáte přednost něčemu decentnějšímu?

Tip: Jak barvu využít doma?

Neutrální a teplá barva Spiced Honey se hodí do každého pokoje. Uklidňuje nebo povzbuzuje, podle palety barev, se kterou ji spojíte. Pokud si vyberete podobné odstíny (světle hnědé), získáte zajímavý a trendy efekt „tón v tónu“. Nebo se vydejte cestou jemných kontrastů a barvu kombinujte se světle modrou nebo fialovou. Vedle nešlápnete ani s černou nebo bílou. Univerzálnost barvy Spiced Honey spočívá právě v jejím širokém využití v designu.

Terakotová pro vynalézavé duše bohémů 

Poslední barvu, kterou zmíníme, je odstín Cavern Clay. Její filozofie spočívá v návratu ke kořenům, zemitosti, ale i inspiraci výrazným designem sedmdesátých let.

Nebo to vyhraje univerzální odstín?

Tip: Jak barvu využít doma?

Teplá terakotová barva Cavern Clay údajně v interiéru funguje jako chameleon – přizpůsobí se čemukoliv. Můžete ji kombinovat s modrou, krémovou, zelenou… nebo třeba červenou. Umíme si ji představit v koupelně i na fasádě domu. Výborně si rozumí s etnickými a bohémskými doplňky například na polštářích, koberci nebo obrazech.

Která z trendy barev pro rok 2019 je vaše oblíbená a kterou se chystáte použít doma? Podělte se s námi o své názory, ale i fotografie nebo příběhy v komentářích na naší Facebookové stránce.

Interiérové barvy roku: Nalaďte se na nejnovější trendy

Sledujte náš