Jak na vinylové podlahy, aby vypadaly jako právě položené?
10. 06. 2022

Jak na vinylové podlahy, aby vypadaly jako právě položené?

Vinylové podlahy se v poslední době těší obzvláště velké popularitě a není se čemu divit. Snadná pokládka, velké množství věrných dekorů a v neposlední řadě i snadná údržba. To vše jsou pádné argumenty, proč vinyl zvážit při výběru nové podlahy. Jak ale o vinylovou podlahu správně pečovat, aby stále vypadala jako nová? Víme, jak na to, a po přečtení následujícího článku, to budete vědět i vy.

Každodenní péče je základ

Jak už bylo řečeno, jednou z výhod vinylové podlahy je především její snadná údržba, nicméně i ta má svá vlastní pravidla, která je potřeba dodržovat. V rámci běžného úklidu ji stačí jen vysát nebo zamést. V případě čištění na mokro nezapomeňte použít přípravek, který je speciálně určený pro péči o vinyl. Určitě nepoužívejte obyčejný přípravek na čištění nádobí, který by mohl povrch vinylové podlahy spíše poškodit.

čištění vinylové podlahy
K mokrému čištění vždy používejte přípravky určené speciálně na vinyl

Chcete ochránit svou podlahu před chemikáliemi a zažloutnutím? Doporučujeme protiskluzový nátěr Mapecoat 4LVT.

Údržba není totéž, co čištění

Přestože se může zdát, že mezi pojmy čištění a údržba není žádný rozdíl, opak je pravdou. Cílem pravidelné údržby je vytvoření ochranného filmu na povrchu podlahy, který odpuzuje prach a nečistoty. Kromě méně práce s pravidelným úklidem podlahy ji tak chráníte i před brzkým opotřebením.

Vždy nanášejte přípravky určené u údržbě nebo ošetření podlahy na dokonale čistou podlahu. Pokud byste tento krok vynechali, ochranný přípravek by zafixoval všechny nečistoty na povrchu a jejich odstranění by se stalo ještě složitějším.

Jak často se o vinylovou podlahu starat?

Stejně jako správné přípravky je důležitá i pravidelnost, se kterou o podlahu pečujete.

·  Každodenní čištění

Zde si vystačíte s měkkým a suchým smetákem nebo vysavačem, díky kterým podlahu zbavíte nečistot a prachu. Ten se tak nebude mít šanci vrstvit a usazovat a váš úklid bude snazší.

čištění vinylové podlahy
V rámci každodenního čištění stačí podlahu jen zamést

·  Týdenní čištění

Aspoň jednou týdně je vhodné podlahu vytřít namokro horkou vodou se speciálním přípravkem vhodným na vinylové podlahy.

·  Odstranění skvrn

V případě jakýchkoliv skvrn se rozhodně nevyplatí čekat a je vhodné je odstranit okamžitě. K tomu vám bude stačit houbička s vodou.

Přemýšlíte o vinylové podlaze i v jiných místnostech jako je například koupelna? Není problém! Stačí vědět jak na to, a k tomu vám pomůže náš starší článek věnovaný vinylu v koupelně.

3 rady na závěr

·  Používejte filcové nebo plstěné ochranné podložky na nohy nábytku.

·  Pokud nemáte zátěžovou vinylovou podlahu a používáte kolečkové židle, nezapomeňte na ochrannou podložku. Řešením je také kancelářská židle s pogumovanými kolečky, která je pro tvrdší podlahy ideální.

·  Myslete na rohože. Díky nim si na botách domů nenanesete tolik nečistot a prachu.

Pokud svou vinylovou podlahu ještě nemáte, ale chtěli byste ji, nezapomeň si na pomoc přizvat spolehlivé řemeslníky, kteří pracují s kvalitní stavební chemií. Díky tomu proběhne vše hladce a podlaha vám bude dělat jen radost.

Jak na vinylové podlahy, aby vypadaly jako právě položené?

Stáhněte si e-book, ve kterém vás provedeme rekonstrukcí včetně spárování krok za krokem.

STÁHNOUT E-BOOK
Sledujte náš