Největší milníky MAPEI aneb co všechno jsme za 30 let stihli
25. 08. 2021

Největší milníky MAPEI aneb co všechno jsme za 30 let stihli

Letos slavíme 30 let od toho, kdy jsme Čechy začali učit používat kvalitní stavební chemii. Pojďte se s námi ohlédnout za tím nejdůležitějším, co se u nás v MAPEI za ty roky stalo.

Nelepit obklady na cement se vyplatí

Když jsme začínali, stáli jsme před těžkou výzvou – přesvědčit obkladače, že nemusí lepit obklady na cement, jako to dělali celou dobu, ale že existují kvalitní lepidla. Samozřejmě byla v té době mnohem dražší než klasický cement. Ale po necelém roce se nám to podařilo a my do stavebnin v Mostě přivezli první kamion s lepidlem Kerabond. Ten máme v nabídce dodnes, protože ověřenou kvalitu není potřeba měnit.

lepení obkladů
Kvalitní lepidla nahradili cement při lepení obkladů

Z Olomouce do Prahy

Olomouc nám byla malá, proto jsme k centrále přidali i pobočku v Praze. Naše firma nadále roste a prosperuje – stavební chemie nás prostě baví a kvalitu chceme šířit dál.

Rychlejší než kdy dřív

Důležitým milníkem bylo uvedení řady Fast Track Ready System. Jde o technologii složenou z výrobků, která snižuje počet pracovních kroků a hlavně zkracuje čas potřebný pro realizaci. Takže třeba balkón pochůzný po 13 hodinách není díky této technologii žádné sci-fi.

Tušíte, co znamená zkratka MAPEI? Je to spojení italských slov Materiali Ausiliari Per l´Edilizia e l´Industria, což v překladu znamená doplňkové materiály pro stavebnictví a průmysl.

Dělíme se o zkušenosti

Dalším důležitým momentem bylo, když jsme si uvědomili, že řemeslníky musíme vzdělávat. Za tu dobu jsme vytvořili celý vzdělávací systém, kde řemeslníkům a obchodním partnerům předáváme naše zkušenosti, představujeme nové trendy a učíme je pracovat s MAPEI produkty. Jeho součástí je interaktivní Akademie, DEMO školení ve formě videokavárny a Promotour, během které jezdíme po celé republice, abychom byli blíž našim zákazníkům. A školit jsme nepřestali ani v koronavirové době. Cestu jsme si našli přes webináře. Za 30 let našima rukama prošly desítky tisíc řemeslníků.

Neustále vytváříme nové produkty s lepšími vlastnostmi

O2 arena i Karlův most: Výzvy, které stály za to

A který projekt je pro nás největší srdcovka? Jedním z největších projektů byl tunel Mrázovka, na němž jsme spolupracovali s Metrostavem. A jsme hrdí i na to, že jsme přiložili ruku k dílu u rekonstrukcí tak důležitých památek, jako je Národní muzeum nebo Karlův most.

Produkty MAPEI byly použité i při rekonstrukci Národního muzea v Praze

“Rád vzpomínám i na O2 arenu, stavba se dokončovala pro mistrovství světa a kvůli velkému skluzu přišly ke slovu naše rychlé produkty. Nikdy předtím ani potom jsem nebyl pozván na stavbu v jednu hodinu v noci, natož o Vánocích,” vzpomíná generální ředitel Zdeněk Runštuk.

A co se nemění?

Základ pro úspěšný projekt. Ten může vzniknout jen v případě, že se potkají správní lidé a jejich vize. Dobrou stavbu totiž tvoří promyšlený návrh, šikovní lidé a kvalitní technologie včetně stavební chemie. Když se všechny tyhle věci spojí, vznikají stavby žijící generace.

Největší milníky MAPEI aneb co všechno jsme za 30 let stihli

Sledujte náš