Stavební chemie & ekologie. Jak to jde dohromady?
02. 05. 2019

Stavební chemie & ekologie. Jak to jde dohromady?

Při příležitosti Dne Země se znovu objevila témata, jako je třídění odpadu nebo využívání obnovitelných zdrojů energie. Podle nás v Mapei je však nejen na každém z nás, ale i na firmách, aby se k naší planetě chovaly zodpovědně.

Jak k ekologii přistupujeme my a proč si vybrat ekologickou stavební chemii? O tom bude dnešní článek.

Kvalitní produkty = zelené produkty

Existuje jednoduchý způsob, jak šetřit životní prostředí, přírodní zdroje, ale i vlastní práci a peníze: používáním kvalitní stavební chemie. Takové, se kterou nebudete muset za pár let znovu rekonstruovat to, co už jste měli jednou hotové.

V Mapei investujeme do vývoje nových produktů a testujeme je, abychom věděli, že se na každý z nich můžete spolehnout. Zároveň 70 % našich investic do vývoje ekologických řešení.

5 pilířů ekologie v Mapei

Pro udržitelnost naší výroby jsme si stanovili 5 bodů, kterými se řídíme.

  • snižujeme spotřebu elektrické energie a emise skleníkových plynů – například využíváním solárních článků a dalších obnovitelných zdrojů
  • snižujeme spotřebu vody
  • snižujeme emise škodlivých látek do ovzduší
  • snižujeme produkci odpadů
  • snižujeme objem využívaných primárních materiálů (pokud je to možné, volíme recyklované)

K těmto bodům směřujeme v rámci výzkumu, ne slepě a nahodile. Například jsme zjistili, že pro některé naše produkty je vhodnější plastové vakuové balení (oproti papírovému). I když by se mohl papír nabízet jako ekologičtější materiál, ukázalo se, že plast dokáže prodloužit životnost produktů a brání jejich znehodnocení, a tak je v praxi ekologičtější než papír. Po použití je samozřejmě recyklovatelný.

I stavební chemie může být zelená.

Mapei pro ekologické stavby

Díky své kvalitě, nízké emisi organických těkavých látek a dalším vlastnostem je naše stavební chemie vhodná pro ekologické stavby. Vycházíme z mezinárodně uznávaných certifikátů, jako je LEED v4 nebo BREEAM pro tyto stavby.

Jak se na téma ekologie díváte vy? Je pro vás důležitá ekologická stavební chemie, nebo se při výběru zajímáte o jiné věci? Napište nám do komentářů na Facebooku!

Stavební chemie & ekologie. Jak to jde dohromady?

Sledujte náš