Jak na penetraci a proč je důležitá? Vyberte si z nových produktů MAPEI
23. 08. 2021

Jak na penetraci a proč je důležitá? Vyberte si z nových produktů MAPEI

Penetrace je často podceňovanou součástí úprav povrchů. Přitom kvalitní penetrační nátěr vám může ušetřit spoustu práce, času i nákladů. Proč je penetrace důležitá a jaká řešení na trhu najdete?

Proč je penetrace důležitá a jaká je její funkce?

Penetrační nátěr se používá při úpravách stěn i podlah pro zlepšení a sjednocení sacích vlastnosti povrchu. Věděli jste, že také sníží nasákavost a prašnost povrchu? Díky penetraci vám vznikne čistý a pevný podklad, ke kterému další vrstva lépe přilne. Penetrace je ale důležitá nejen při opravách a rekonstrukcích, myslete na ni i u novostaveb. Pomůže vám s přípravou povrchu a zabezpečí kvalitní a jednolitý povrchový nátěr beze skvrn. A k tomu vám ušetří čas i peníze do budoucna. 

Víte, kdy penetraci použít?

Každý materiál se chová na různých místech jinak – v rohu koupelny může být beton více savý a ve středu místnosti méně. Bez penetrace vám tak nová dlažba nemusí držet všude stejně. Chcete tomu předejít? S penetračním nátěremvlastnosti povrchu sjednotíte. Proto na něj nezapomínejte při instalaci podlah, lepení dřevěných parket nebo dlažeb, nivelaci, při úpravě betonového základu nebo omítky, ale také při dalších činnostech, kdy pracujete s úpravou povrchu.

Penetrace je důležitá část úprav povrchů

Jak vybrat správnou penetraci?

Penetraci můžete použít téměř kdekoliv – v exteriéru i interiéru. Pokud se chystáte penetrovat, zjistěte nejprve, s jakým typem povrchu budete pracovat. Materiály dělíme na savé, kam patří třeba cement a beton, a nesavé, mezi které řadíme kov, dřevo, epoxid i dlažby. Zvažte také, za jakým účelem penetraci nanášíte a při výběru zohledněte podmínky i materiál stávajícího povrchu. 

Nejste si jistí, jakou penetraci při prácí použít? Zavolejte si na pomoc profesionála z naší MAPEI mapy řemeslníků.

Na postupu záleží

Penetrační nátěr máte vybraný a chystáte se natírat? Penetrace sice není nic složitého, je ale dobré držet se určitých zásad

  • Před nanášením penetrace pořádně očistěte povrch od mastnot a starých materiálů.
  • Vyhněte se stříkací pistoli – nejlépe se vám bude pracovat s válečkem nebo štětcem.
  • Počet vrstev penetrace závisí především na podkladu a typu penetračního nátěru. Ve většině případů vám postačí jedna vrstva penetrace, dejte si ale pozor na to, aby jste ji nanesli rovnoměrně. 
  • Penetraci nechte pořádně vsáknout a vyschnout.
  • V každém případě dodržujte pokyny výrobce, které najdete na obalu výrobku nebo v technickém listu, který je u produktů MAPEI dostupný online.
Takto vypadají připravené penetrační pomůcky
Při práci s penetrací postupujte vždy podle pokynů výrobce

Vyberte si z nových penetračních nátěrů MAPEI

Na kvalitě nám v MAPEI záleží, proto neustále tvoříme nové výrobky s vylepšenými vlastnostmi. Tentokrát jsme inovovali 3 z oblíbených produktů řemeslníků, které teď uvádíme v novém složení. Které to jsou?Penetraci pro savé povrchyPRIMER G Pro ocení zejména profesionálové, kteří potřebují rychle a efektivně pracovat. Hodí se do vnějších i vnitřních prostor a na cementovém podkladu vyschne do 60 minut. Jeho levnější variantou pro všechny kutily je MAPEGRUNT Plus. A pokud hledáte skutečně rychleschnoucí penetraci pro cementový podklad, která zvládne i kousky starého lepidla, sáhněte po ECO PRIM T Plus – povrchový nátěr můžete aplikovat rovnou po nanesení penetrace.

Chcete vědět o nových výrobcích víc? Podívejte se na video, kde vám je naši kolegové představí blíž:

Tak co, máte už v penetračních nátěrech jasno? Doufáme, že ano a pokud potřebujete s výběrem a postupem poradit, neváhejte nám napsat zprávu na Facebooku.

Sledujte náš