Jak vybrat správné (cementové) lepidlo?
06. 09. 2017

Jak vybrat správné (cementové) lepidlo?

Správný výběr a kvalita lepidla jsou základem každé obkladačské práce. Nesnažte se proto ušetřit na špatném místě. Přečtěte si, jak vybrat cementové lepidlo, abyste se z výsledku vaši práce mohli těšit co nejdéle.

Venku, nebo uvnitř?

Chystáte se obložit koupelnu, nebo rekonstruujete venkovní terasu? Myslete na to, že venku musí lepidlo odolat i nejhoršímu počasí: dešti a kolísání teplot. Proto zvolte lepidlo, které bude splňovat nejvyšší nároky, a ujistěte se, že kupujete takové, které je do exteriéru vhodné.

Na podkladu záleží

Keramika, beton, přírodní kámen… Každý podklad má specifické vlastnosti, které je třeba brát v potaz. Pokud chcete co nejlepší přídržnost, zvolte lepidlo určené právě na váš podklad.

Pokud lepíte na betonový podklad, vyhněte se prasklinám, které časem po dotvarování podkladu vznikají. Sáhněte po dobře deformovatelném lepidlu, třeba Keraflexu Extra S1, které vyrovná napětí mezi podkladem a obkladovým prvkem a vy si tím pojistíte dobrý výsledek.

Lepení deformovatelným cementovým lepidlem na betonový podklad.

Malé i velké plochy

Berte v potaz také formát obkladů a dlažeb. Při obkládání velkých ploch sáhněte například po Adesilexu P9 Fiber Plus. Díky obsahu syntetických vláken je lepidlo stabilní a částečně pružné, tedy přesně to, co potřebujete u velkoformátového lepení.

Podívejte se sami, jak práce s takovým lepidlem vypadá.

Myslete na vlhkost

Pokud obkládáte koupelnu nebo venkovní plochy, uvědomte si, že materiál bude svádět neustálý boj s vlhkostí. Aby vám dlaždičky vlivem vlhkosti neodpadaly, musí být podklad opatřený vhodnou hydroizolační stěrkou. Pro venkovní plochy, jako je terasa, je nezbytné zajistit kvalitní hydroizolaci terasy, aby se předešlo poškození způsobenému vlhkostí.

Lepení cementovým lepidlem na podklad.

Usnadněte si práci

Vyberte si lepidlo, které vám díky technologickým vychytávkám usnadní práci:

  • Chcete si s obkladem vyhrát a vytvořit si v koupelně například krásnou mozaiku kolem zrcadla? Vyberte si lepidlo s prodlouženou dobou zavadnutí, díky které každou chybu opravíte bez následků. Výsledek pak bude dokonalý.
  • Omezený skluz je další praktickou vlastností některých lepidel. Pokud chcete, aby vám obklad po nalepení nesjížděl, sáhněte třeba po Ultralite S1, které má i delší dobu zavadnutí.
  • Obkládáte nerovný povrch? Nevadí, pořiďte si lepidlo, které je vhodné pro podklady bez předchozího vyrovnávání, které je vhodné i pro větší ložnou plochu abyste si ušetřili práci a aby obklad dobře držel.

Pouštíte se do lepení obkladu a chcete vyzkoušet naše kvalitní a řemeslníky odzkoušená cementová lepidla? Podívejte se, kde najdete nejbližšího prodejce výrobků Mapei.

Jak vybrat správné (cementové) lepidlo?

Sledujte náš