4 bleskoví pomocníci na domácí opravy
01. 11. 2017

4 bleskoví pomocníci na domácí opravy

Prasklo doma zrcadlo nebo vám silná bouře polámala plot? Nevztekejte se. Máme pro vás 4 šikovné pomocníky na domácí katastrofy, které patří do šuplíku každého správného kutila.

Neviditelný lepicí tmel

Rozbili jste doma nešťastnou náhodou zrcadlo nebo ukopli podlahovou lištu? Sáhněte po průhledném, rychle tvrdnoucím tmelu Mapeflex MS Crystal. Vytvoří neviditelnou spáru, na které bude nalepený kousek držet jako klíště. Mapeflex MS Crystal se také hodí na lepení dekoračních prvků, drobné opravy nábytku a opravu rozbitého akvária.

Co všechno Mapeflex MS zalepí a utěsní? Podívejte se na naše video!

Doporučujeme: Průvodce tmely: Jaké existují a na co je použít?

Jeho použití je opravdu snadné – tubu s tmelem stačí nasadit do vytlačovací pistole a nanést tam, kde potřebujete. A kdybyste se pistolí náhodou netrefili, výsledek tím nepokazíte – Mapeflex MS Crystal na rozdíl od běžných bílých tmelů nevytváří žádné šmouhy.

Mapeflex MS Crystal

Spolehlivý odstraňovač plísní

Plísně jsou postrachem každé domácnosti. Obzvlášť na vlhkých místech, která málo větráme, například v koupelně nebo prádelně. Vaším esem v rukávu je mycí roztok Silancolor Cleaner Plus, který se vsaje do omítky a spolehlivě ji vyčistí od plísní a řas.

Doporučujeme: 5 tipů, které pošlou vlhkost do teplých krajin

Silancolor Cleaner Plus nezapáchá a neobsahuje rozpouštědla, proto ho můžete použít v uzavřených a málo větraných místnostech. Pro dlouhotrvající ochranu naneste po vyčištění podkladu nátěr barvou Dursilite Plus, která zabrání dalšímu bujení plísní.

Plíseň na zdi

Vychytávka na zašlé spáry

Rozlili jste v kuchyni víno nebo kávu? Dlažbu sice umyjete snadno, problémem jsou skvrny, které zůstanou v bílých spárách a jdou vidět na první pohled. Zašlé spáry přitom jde jednoduše a rychle vyčistit. Použijte nátěr Fuga Fresca se speciální houbičkou, díky které se velmi snadno nanáší.

Fuga Fresca nevyžaduje žádnou přípravu před použitím. Lahvičku stačí důkladně protřepat. Po nanesení nátěru počkejte několik minut, až povrch vyschne. Potom odstraňte navlhčenou spárovací houbou z povrchu obkladů nebo dlažeb zbytky nátěru. Hotovo!

Fuga Fresca změní zašlé spáry k nepoznání. Proměňte během chvilky vzhled vaší kuchyně nebo koupelny.

Bleskový opravný cement

Blíží se vichřice nebo velká bouře? Na poškozenou střechu domu bohužel bleskové řešení nemáme, ale poradíme vám, co dělat v případě vylomené brány nebo poškozeného zábradlí.

Mějte po ruce opravný cement Lampocem, který stačí rozmíchat s vodou v poměru 3 : 1 na hladkou, snadno roztíratelnou hmotu. Při teplotě 20° C vytvrdne už za 3 minuty, katastrofu tedy napravíte během chvilky a můžete si vydechnout.

Máte doma zkušenost s podobnými situacemi a opravami? Co jste použili? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích na Facebooku.

4 bleskoví pomocníci na domácí opravy

Stáhněte si e-book, ve kterém vás provedeme rekonstrukcí včetně spárování krok za krokem.

STÁHNOUT E-BOOK
Sledujte náš