Chodník, který vydrží 50 let? Vsaďte na beton!
01. 10. 2019

Chodník, který vydrží 50 let? Vsaďte na beton!

Máte chodník v dezolátním stavu, nebo teprve řešíte, jak bude vypadat cesta k vašemu novému domu? Zjistěte, proč je beton správná volba.

Tolik možností: Proč beton?

Mějte na paměti, že chodník musí splňovat dva základní parametry – musí mít rovný povrch, abyste si na něm nevyvrtli kotník, a být pevný, abyste ho brzy nemuseli dělat znovu. Důležitým kritériem pro výběr materiálu je i jeho tvar.

Nejsnadnější variantou je rovný chodník, se kterým si poradí dřevo, kámen i beton. S betonem si ale můžete vyhrát nejlépe. Existují speciální formy, které vám z vylitého betonu vytvoří falešnou dlažbu, klasikou je pak jednolitý beton. Chodník z betonu navíc zvládne každý šikovný kutil.

hladítka urovnávají kamínky na betonovém chodníku okolo bazénu
Beton zároveň nemusí být nudná šeď – o tom si povíme víc za chvilku.

Jeden chodník a desítky let bez starostí

Betonový chodník má jednu nespornou výhodu – pokud ho uděláte kvalitně, jde o investici, která vám vydrží desítky let. Na rozdíl od dlážděných chodníků se časem nezvlní. A to ani když po něm jezdíte autem. Pokud nejste zahrádkářský typ, u jednolitého chodníku oceníte i to, že v něm neroste plevel, a tak se nad ním nebudete muset pravidelně hrbit s rýčem.

Trojnásobná životnost díky přísadám

Se správnými přísadami můžete životnost chodníku až ztrojnásobit. Co to znamená? Že vydrží minimálně 50 let, takže po něm budou chodit i vaše vnoučata.

Které přísady jsou ty správné? Rozhodně Dynamon SX, díky němu se vám s betonem bude lépe pracovat, bude odolnější proti chemickým látkám a neporuší ho ani největší mrazíky.

A když už správné přísady máte? Při přípravě betonové směsi vám spoustu času i energie ušetří elektrické míchadlo určené k rozmíchání práškových stavebních hmot. Míchadla od firmy Elespo jsou spolehlivá s výkonným motorem a pohodlnou rukojetí. Ta nejprodávanější jsou k nahlédnutí na kamenné prodejně.

Beton není nuda

Vybavíte se slovem „beton“ nudnou šeď? Kdepak. I s betonovým chodníkem si můžete vyhrát, aby dokonale zapadl do vaší zahrady. Povrch může být hladký, zdrsněný, různě strukturovaný a meze se nekladou ani v barevnosti. Díky speciálním barvám v prášku, které vmícháte přímo do betonu, můžete sladit cestu k vašemu domu třeba s fasádou. Napište nám na náš Facebook a společně vymyslíme řešení, které padne do vaší zahrady jako ulité.

Jste přesvědčeni, že betonový chodník je pro váš dům ten pravý? Výborně! Nakupte kvalitní materiál a pojďte se do něj pustit!

Chodník, který vydrží 50 let? Vsaďte na beton!

Sledujte náš