Exotika s českým rukopisem: Mapei na Maledivách!
07. 08. 2017

Exotika s českým rukopisem: Mapei na Maledivách!

Možná, že jste o tom slyšeli – český podnikatel si koupil ostrov na Maledivách a ve spolupráci s českými architekty a dodavateli na něm vybudoval přepychový a romantický rezort. A které stavební výrobky designéři zvolili? Vsadili na kvalitu od MAPEI.  Podívejte se, jak vypadá zhmotněný sen!

V roce 2013 dokončený rezort Velaa Private Island se nachází na ostrově v atolu Noonu severně od Malé, přibližně 45 minut letu hydroplánem. Privátní plavba jachtou trvá v závislosti na počasí 4–5 hodin.

Česká tečka uprostřed atolu Noon

Rezort je malým klidným rájem, který nese český rukopis – jako svůj sen jej vybudoval Jiří Šmejc, o design se postaral architekt Petr Kolář. Jedním z dodavatelů speciálních materiálů bylo i české zastoupení společnosti MAPEI.

Dostat se na Velaa Private Island je hračka. Když máte hydroplán

ZHMOTNĚNÝ SEN

„Je to podle mého,” říká investor Jiří Šmejc. Úspěšný byznysmen spolu s manželkou Radkou propadli kouzlu souostroví Maledivy. Výsledek v podobě rezortu Velaa Private Island je tak naplněním jejich snu o ráji na zemi.

Pak se rozhodl o tuto představu podělit s ostatními a nabídl možnost užít si toto místo i dalším… stačí „jen“ mít na kontě několik milionů. Pojďme nahlédnout do míst, kam by se většina z nás asi chtěla podívat.

Český byznysmen se o svůj sen rád podělí (ale levné to rozhodně není)

RÁJ NA ZEMI?

Během pobytu si hosté mohou užívat prostorné vily s bazénem, o jejich pohodlí se přitom postará osobní sluha. Rovněž zábava je zajištěna – vedle typické nabídky vodních sportů můžete objevovat korálové útesy v malé ponorce či využít luxusní jachty.

Bazén a dech beroucí výhled v ceně zájezdu 🙂 

Také se zde nachází prestižní golfová akademie s několika jamkami a simulátorem. Návštěvníci relaxují v krásných lázních My Blend by Clarins, gurmánské zážitky zajistí tři restaurace, jejichž menu pomáhala sestavit michelinská šéfkuchařka Adeline Grattard.

V úžasném rezortu použili architekti i stavební chemii od MAPEI

JAKO V BAVLNCE

Šestnáct vil je rozmístěno podél dřevěného mola, jsou přitom rozděleny tak, aby směřovaly buď na východ, či západ. Na konci mola se pak nachází klidná dvouložnicová rezidence Ocean Pool House.

Nejromantičtější kategorií je Romantic Pool Residence – vila nad hladinou oceánu, která je přístupná pouze pomocí člunu. Nabízí kompletní zázemí tak, aby ji páry na líbánkách nemusely vůbec opustit.

Jednou z předností rezortu jsou klidné prostorné vily s bazénem, venkovní koupelnou, jacuzzi, velkou terasou a službami osobního sluhy. Vždyť již základní kategorie Beach Pool Villa nabídne 80 m2 vnitřního prostoru, 136 m2 venkovního zázemí a bazén o velikosti 36 m2.

Páry na líbánkách nemusí z rezidence vytáhnout patu

Větší vily Deluxe Beach mají samostatný obývací pokoj a bazén o velikosti 50 m2. Pro rodiny s dětmi a skupiny přátel jsou určeny dvou-ložnicové vily Beach Pool House. Vynikají velkým prostorem, vlastní kuchyní a rozměrným bazénem o velikosti 74 m2.

Pokud by ani tyto vily nesplnily vaše představy o luxusu, nabízí se ještě kategorie Beach Pool Pavilion. Druhá ložnice zde může být dle přání klienta přeměněna na privátní posilovnu, masážní místnost či knihovnu.

Nejnáročnější klienti, kteří si přejí opravdový palác na pláži, zvolí jednu ze dvou čtyř-ložnicových Velaa Private Residences. Každá z ložnic v těchto dvoupatrových rezidencích směřuje na oceán, venkovní prostor nabídne velký bazén o velikosti téměř 100 m2, dvě jídelny a krásnou terasu. To vše se rozprostírá na 1 349 m2.

O jaké dovolené sníte vy?

Ani v tomto rezortu neschází romantické ubytování ve vodních vilách, které obdobně jako plážové vily nabídnou ložnice s královskou postelí a terasy s bazény. Hosté zde navíc mohou z obývacího pokoje pozorovat skleněnými průhledy život pod vilou.

PRO KAŽDÉHO?

…zřejmě ne. To nám ale nebrání snít o místě, které je ztělesněním představ o ráji na zemi, které se povedlo zrealizovat i s přispěním šikovných českých rukou.

Investor: Jiří Šmejc

Developer: GLADONIA Maledives Lvt

Architekt: ADR s.r.o., arch. Petr Kolář

Provádějící firma: Butterfly Trading s.r.o.

Exotika s českým rukopisem: Mapei na Maledivách!

Sledujte náš