VilaPark Olomouc: moderní bydlení propojené s přírodou
20. 12. 2021

VilaPark Olomouc: moderní bydlení propojené s přírodou

Olomouc se pyšní novým VilaParkem Tabulový Vrch. Jelikož je určený pro náročnější klientelu, nesměly při výstavbě chybět kvalitní produkty z portfolia MAPEI.

Co vše najdete ve VilaParku Tabulový Vrch

Cílem projektu nebylo vytvořit pouze moderní bydlení. Stojí za ním především myšlenka propojit luxusní design s přírodou, kterou zrealizovalo oceňované architektonické studio CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o. ve spolupráci s šikovnými řemeslníky, kteří pracovali s produkty MAPEI.

Vila Park Tabulový vrch

Viladomy jsou rozděleny do pěti bloků, přičemž má každý o něco jinou architekturu. Velkou výhodou je počet domů v jednotlivých blocích – není jich nikdy víc než devět.

V areálu najdete celkem 336 bytových jednotek o velikostech 1+kk až 4+kk. Navíc všechny byty v přízemí disponují soukromou terasou s předzahrádkou. Můžete se tedy spolehnout nejen na skvěle odvedenou práci řemeslníků a kvalitní materiál od MAPEI, ale i na dostatek soukromí.

Těšit se můžete i na centrální upravenou plochu, několik sportovišť, místa pro odpočinek a dětská hřiště. Pokud rádi sportujete, udělá vám radost rekreační stezka určená pro běh, cyklistiku nebo in-line, lemující celou čtvrť.

Vila Park Tabulový vrch

Kdy se začalo stavět

První etapa stavby začala už v roce 2018, kdy vzniklo 76 bytových jednotek a 2 komerční jednotky. Dokončila se o rok později, ale už v průběhu výstavby byty vzbudily u veřejnosti velký zájem. Po celou dobu výstavby řemeslníci využívali produkty značky MAPEI.

Jak výstavba probíhala

Jak už bylo zmíněno, ve výstavbě byly použity produkty od MAPEI. Řemeslníci disponovali s celkem 36 produkty, které využili jak v interiéru, tak v exteriéru.

Použili například nivelační stěrky z řady ULTRAPLAN Eco k vyrovnání veškerých podkladů ve vnitřních prostorách. V koupelnách nanesli dvousložkovou hydroizolační stěrku Mapelastic a na lepení obkladů a dlažeb vyztužené cementové lepidlo Adesilex P9 Fiber Plus a lepidlo Keraflex Maxi S1.

Následné spárování obkladů a dlažeb zkušení řemeslníci provedli rychletvrdnoucí maltou UltraColor Plus a vodoodpudivou maltou Keracolor FF. Na závěr pokryli ploché střechy, které v budoucnu poroste zeleň, hydroizolační střešní fólií Mapeplan B15.

Součástí návrhu viladomů jsou i zelené střechy, které mají spoustu ekologických výhod. Jak vybrat správnou zeleň a proč nepodcenit hydroizolaci? Přečtěte si v našem článku.

A co interiér?

I ve vnitřních prostorách se použili produkty značky MAPEI. Na sanaci železobetonových konstrukcí řemeslníci použili malty z řady Mapegrout a maltovou směs Planitop 100.

Přidanou hodnotu interiéru každého bytu tvoří velké úložné prostory a šatna propojená s ložnicí. Nechybí ani nadstandardně velký sklep v suterénu a výtahy v jednotlivých bytových domech.

Celý prostor bude díky travnatým plochám vzdušný a přehledný. Líbí se vám propojení moderní architektury s přírodou?

VilaPark Olomouc: moderní bydlení propojené s přírodou

Sledujte náš