Obložte si koupelnu svépomoci: Lepení obkladů a spárování
22. 02. 2021

Obložte si koupelnu svépomoci: Lepení obkladů a spárování

Máte připravený povrch a pouštíte se do lepení obkladů nebo dlažby? V druhé části průvodce obkládáním koupelny si řekneme, jak postupovat dál a na co myslet při lepení a spárování.

Jak postupovat při lepení obkladů?

Máte připravený povrch a rozměřené obklady? Pokud ještě ne, podívejte se na první část návodu, kde se dozvíte, jak postupovat. Jestli máte hotovo, můžete se pustit do lepení.

  1. Lepidlo si připravte podle návodu a následně nanášejte stěrkou s hladkou a zubovou stranou – hladkou stranou lepidlo naneste a zubovou rozetřete.
  2. Při pokládání obkladů postupujte nejprve od nakreslené rysky směrem nahoru a pomocí vodováhy pravidelně kontrolujte, zda máte obklady nalepené rovně.
  3. Dlažbu přikládejte opatrně po celé ploše do vrstvy lepidla – dbejte na to, aby byl materiál rovnoměrně rozložený pod celou dlaždicí.

Tip profesionála: Pro lepší přilnutí můžete každou obkladačku poklepat gumovou paličkou.

Před spárováním si připravte povrch

Až budete mít obkládání hotové, ihned odstraňte zbytky lepidla vlhkým hadrem. Vyčkejte alespoň 24 hodin a následně zkontrolujte, jestli lepidlo pořádně vytuhlo. Pokud ano, můžete se pustit do poslední části, a tou je spárování. Aby spárovací hmota dobře přilnula, zbavte povrch prachu a nečistot – postačí vám voda a běžné čisticí prostředky.

Zvolte spárovačku, která odolá vlhkosti i plísním

Do koupelny doporučujeme použít spárovací hmotu, která spáry ochrání před vysokou vlhkostí. Vyzkoušejte epoxidovou spárovačku Kerapoxy Easy Design, která spáry ochrání před vznikem plísní a množením bakterií. Její předností je také jednoduchá aplikace, kterou zvládne opravdu každý a snadná údržba. Vybírat navíc můžete až z 58 barev, takže jistě najdete tu pravou k obkladu i dlažbě.

Info box: Zvažujete, jakou spárovačku zvolit nebo nevíte, podle čeho vybírat? Podívejte se na našeho průvodce spárovaním od A po Z.

Jak na spárování s epoxidem?

  1. Materiál pečlivě rozměřte a připravte podle pokynů na obalu výrobku.
  2. Spárovací hmotu nanášejte gumovou stěrkou a přebytky hmoty z dlaždic důkladně stahujte.
  3. U epoxidových spárovaček nečekejte na vytuhnutí hmoty a přebytečný materiál ihned odstraňte celulózovou houbou s pořádným množstvím vody.
  4. Pro dočištění doporučujeme použít Kerapoxy Ultracare Cleaner.

Podívejte se na celý postup spárovaní ve videu.

Tak co, pustíte se do obkládání svépomoci? V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat do zprávy na Facebooku, kde vám rádi poradíme. Držíme pěsti a ať vám jde práce od ruky!

Obložte si koupelnu svépomoci: Lepení obkladů a spárování

Sledujte náš