Jak na vyztužení betonu bez kari sítě? Máme jednoduché řešení
19. 10. 2022

Jak na vyztužení betonu bez kari sítě? Máme jednoduché řešení

Skočili jste po hlavě do projektu, který zahrnuje stavební míchačku? Pak se nejspíše začnete shánět po kari sítích pro vyztužení betonových základů. Co když ale chceme při stavbě postupovat precizně a ještě s ohledem na peněženku?

K čemu se sítě používají?

Setkáme se s nimi u zahrádkářů, kde často slouží v záhoncích jako opora pro rostliny. Nás ale síť složená z drátů zajímá především jako výztuž do betonu, kde díky rozložení zátěže zamezuje vzniku trhlin.

K trhlinám dochází v důsledku plastického smršťování, během kterého uniká voda z čerstvě připravené cementové směsi ještě před tuhnutím a tvrdnutím. Takzvané kari sítě se používají pro zvýšení pevnosti a pružnosti betonu. Výztuž slouží nejen ke snížení deformace, ale také k zvýšení nosnosti materiálu.

Výztuž slouží ke zvýšení pevnosti a pružnosti betonu
Výztuž slouží ke zvýšení pevnosti a pružnosti betonu

Jde to i bez kari sítě? Ano, dokonce lépe!

Pokud jste se pustili do stavby betonových základů, dovedeme si představit vaše trápení. Za poslední roky převyšuje poptávka nabídku surovin ve stavebnictví. Cena veškerých stavebních materiálů stoupá, a to včetně kari sítí, které bývají neodmyslitelnou součástí deskových nebo stěnových betonových konstrukcí.

Skvělé řešení a plnohodnotnou alternativu tradičních způsobů výztuže představují konstrukční polymerová vlákna MAPEFIBRE ST30 a MAPEFIBRE ST42, které vyřeší vaši starost o vzornou konstrukci, a dokonce vám ulehčí práci.

Konstrukční polymerová vlákna do betonu a cementových potěrů MAPEFIBRE jsou specifická právě svým zpracováním, díky kterému je možné vlákna rovnoměrně rozmístit. V případě kovových sítí je zpevnění betonu mnohem komplikovanější. Oproti polymerovým vláknům MAPEFIBRE je klasické kovové sítě nemožné rovnoměrně rozmístit a mnohem obtížněji se s nimi manipuluje.

Rádi se svým časem a materiálem nakládáte efektivně? Pokud vás napadl nový stavební záměr, se kterým nemáte žádné předchozí zkušenosti, načerpejte vědomosti z 5 rad pro začínající kutily.

Proč zvolit MAPEFIBRE?

Vlákna MAPEFIBRE snižují smrštění a zvyšují pevnost betonu, ale stejně tak i jeho trvanlivost a pevnost při vzniku prvních trhlin. Nemusíte si lámat hlavu s těžkou manipulaci, ať už při převážení nebo skladování materiálů. Už není potřeba se dřít s těžkými a nákladnými kovovými sítěmi. Použití produktu je poměrně jednoduché a k vyztužení nepotřebujete žádné další doplňkové materiály.

Polymerová vlákna stačí přidat do míchačky společně s dalšími složkami a počkat, dokud nevznikne žádoucí homogenní směs. U kovových sítích si často lámeme hlavu nad tím, jak zabalit mříž pečlivě do vrstvy betonu, aby nerezivěla. To u MAPEFIBRE vůbec nehrozí, protože na rozdíl od klasických kari sítí nekorodují, a to ani v méně příznivých podmínkách, ať už se jedná o vlhkost, kontakt se zásaditými látkami, kyselinami nebo solí.

Použití konstrukčních vláken MAPEFIBRE je efektivní a jednoduché. Můžete se sami přesvědčit.

MAPEFIBRE ST30 nebo MAPEFIBRE ST42?

Ke zvýšení pevnosti betonu jsme vyvinuli konstrukční polymerová vlákna ve dvou variantách, které se liší délkou.

MAPEFIBRE ST30 o délce 30 milimetrů zvyšují pevnost betonu. Můžete je využít v kombinaci s klasickou výztuží, ale také jako zcela plnohodnotnou náhradu kari sítě, a to ve všech třídách betonu, zejména pro potěrové betony, podlahy i pro rodinné domy.

MAPEFIBRE ST42 se svými 42 milimetry představují kompletní alternativu tradičních výztuží a vylepšují funkční vlastnosti tradičního, prefabrikovaného a stříkaného betonu. Jsou vhodnější spíše pro profesionální využití, kdy tloušťka vrstvy přesahuje 8 cm.

Snadné použití MAPEFIBRE ocení i náročnější kutilové
Snadné použití MAPEFIBRE ocení i náročnější kutilové

Pro náročnější kutily

Chcete mít vyladěné všechno do poslední kapky betonu? Jestli aspirujete na precizního stavitele, nezapomeňte na další produkty MAPEI, které jsou s betonem a polymerovými vlákny za dobře.

Ke zlepšení vlastností vašich konstrukcí a podlah přispějte použitím plastifikačních přísad z řady Mapeplast a Dynamon. Plastifikační přísady vylepšují zpracovatelnost betonu. Zajistíte správnou konzistenci a také skladbu konstrukce.

MAPEFIBRE jsou kompatibilní s dalšími složkami na výrobu vysoce kvalitního betonu. Ke zlepšení zrání betonu využijte přísady Mapecure E, Mapecure S nebo Mapecure CA.

Po polymerových vláknech můžete sáhnout i v kombinací s odbedňovacími přípravky řady Mapeform Eco a DMA. Odbedňovací přípravky dodají vašim pohledovým betonům dokonale hladký vzhled.

Nechte si poradit

Jste připraveni se utkat s betonovou konstrukcí? Pokud vás k výrobkům MAPEFIBRE napadá mnohem více, neváhejte se obrátit na naše techniky.

Nebo byste se raději chtěli porozhlédnout po někom, kdo u vás odvede poctivou práci? Najděte si svého řemeslníka podle regionu.

Jak na vyztužení betonu bez kari sítě? Máme jednoduché řešení

Sledujte náš