5 rad pro začínající kutily, které vám ušetří nejen práci, ale i materiál
15. 06. 2020

5 rad pro začínající kutily, které vám ušetří nejen práci, ale i materiál

Rozhodli jste se konečně dokončit rozdělané opravy, na které nebyl nikdy vhodný čas? Nebo jste se dokonce odvážně pustili do zcela nového projektu, se kterým nemáte žádné předchozí zkušenosti? Však co, jste šikovní, tak co byste to nezvládli, nebo? Pro jistotu pro vás máme 5 rad, jak se vyvarovat nejčastějším chybám.

Chystáte se pustit do rekonstrukce svépomocí protože věříte, že si vše uděláte nejlépe sami, chcete ušetřit, máte negativní zkušenosti s řemeslníky nebo máte prostě duši kutila? V takovém případě vám držíme palce, ať vše dobře dopadne a zároveň pro vás máme pár rad, které vám s dosažením kvalitního výsledku pomohou.

Nepodceňte vybavení

Někteří začínající kutilové mívají pocit, že dobře odvedená práce není jen otázkou šikovnosti a materiálu, ale také použitím nového a často drahého vybavení. Je pravda, že na každý úkon, do kterého se chcete pustit, byste měli mít i odpovídající vybavení. Provrtat zeď akumulátorovým šroubovákem vám půjde opravdu ztuha, ale na druhou stranu, nemusíte mít to nejdražší vybavení v celém hobby marketu. Pokud jde jen o jednorázovou akci, vybavení si můžete například půjčit. Kupovat vlastní, se vám vyplatí až ve chvíli, kdy neskončíte u jediného projektu, ale budete svůj domov vylepšovat pravidelně.

Nešetřete materiálem, ale ani na materiálu

Nekvalitní materiál nebo lajdácká práce a následné opravy se vám pěkně prodraží. Zvláště ve chvíli, kdy se rozhodnete sáhnout po méně kvalitní stavební chemii. Použitá stavební chemie sice není na první pohled vidět, ale nezapomínejte že na ní stojí úspěch celého vašeho projektu a to doslova. Proto na materiálu a stavební chemie nikdy nešetřete. Věřte, že se vám tato investice vrátí v podobě kvalitního výsledku, který vám bude dělat radost ještě desítky let.

Vylívání betonu
Nesnažte se ušetřit za každou cenu, mohlo by se vám to vymstít

Dvakrát měř, jednou řež

Stejnou moudrost a zkušenosti jako tohle přísloví, v sobě skrývá i věta: práce kvapná, málo platná. Nepouštějte se práce, pokud na ni nemáte dostatek času. Unáhlené rozhodnutí může být rozdílem mezi kvalitně odvedenou prací a pěkně drahou opravou. Raději si vše promyslete, načrtněte, poraďte se se zkušenějšími a až pak se pusťte do práce.

Pravidlo „Dvakrát měř a jednou řež“ si dokonce fanoušci na našem Facebooku zvolili za zlaté pravidlo všech kutilů.

Výměra před začátkem práce
Před tím, než se pustíte do práce, si vše pořádně rozmyslete a změřte

Bezpečnost nadevše

I když se vám to může zdát zbytečné, protože máte situaci plně pod kontrolou, nezapomínejte na svou bezpečnost. Stejně jako kvalitní stavební materiály i ochranné prvky jsou základem úspěchu. Těžko se budete z výsledku radovat s boulí na palci nebo rozbitou hlavou.

Bezpečnostní prvky při práci
Nezapomeňte ani na bezpečností prvky

Ve dvou se to lépe táhne

V některých situacích své vlastní schopnosti přeceníme a těžko si to pak přiznáváme.Není hanba obrátit se na šikovného řemeslníka. Přece jen má více zkušeností, práce mu půjde více od ruky a vy ušetříte za pozdější opravy. Na druhou stranu šikovných řemeslníků je málo a najít toho pravého, může chvíli trvat. Sepsali jsme pro vás tedy několik rad, jak poznat toho pravého a nespálit se.

Ať už se do oprav pustíte sami nebo využijete pomoci zkušenějších, produkty MAPEI nabízejí řešení pro každý váš projekt. Neváhejte se proto obrátit na naše prodejní místa, kde vám rádi poradí s výběrem a budou držet palce, ať vše dopadne na výbornou.

5 rad pro začínající kutily, které vám ušetří nejen práci, ale i materiál

Sledujte náš