Jarní renovace – na co se vrhnout první?
21. 03. 2018

Jarní renovace – na co se vrhnout první?

I když to tak zatím nevypadá, zima bude brzy minulostí. Co to pro vás znamená? Můžete se pustit do zahlazování zimních škod.

Protřiďte nářadí

Než se vrhnete na opravy, zkontrolujte, v jakém stavu je vaše nářadí a ostatní kutilské pomůcky. Schováváte kladívko, kterému neustále padá rukojeť? Pryč s ním. Vady nářadí vás při práci akorát zdržují.

Dejte plísním sbohem

Zima a vlhkost jdou ruku v ruce. Pokud se u vás doma zima vyřádila a nechala za sebou plíseň, neotálejte s nápravou.  Plíseň zlikvidujete třeba pomocí čistícího přípravku Silancolor Cleaner Plus, který je bez zápachu i rozpouštědel, můžete jej proto bez obav použít i ve špatně odvětrávaných místnostech.

Začněte malými opravami

Nepodařilo se vaší terase přečkat zimu bez újmy? Nevadí. Díru ve zdi i vyvrácené zábradlí opravíte raz dva díky rychletvrdnoucí montážním cementu Lampocem.

Obnovte fasádu

Sucho, žádné přízemní mrazíky a denní teplota mezi 10 a 20 stupni Celsia. To jsou ideální podmínky pro renovaci fasády. Jak poznáte, kdy je potřeba fasádu vylepšit? Někdy stačí pouhý pohled. Pokud vidíte, že jsou na fasádě odloupnutá místa nebo praskliny, je na její obnovu správný čas. Zdá se vám od pohledu vše v pořádku? Raději po fasádě přejeďte rukou. Pokud přitom neodpadají kusy omítky, renovaci nemusíte řešit.

Jestli se renovaci přece jen nevyhnete a chcete perfektní výsledek, který vydrží dlouhá léta, raději na ni přizvěte profíky.

Jaký je postup při opravě fasády? Nejprve je potřeba odstranit staré kusy omítky. Pokud vaši fasádu „zdobí“ řasy a plísně, vyzkoušejte naše řešení pro dokonalou fasádu. Důležitá je i penetrace, která sjednotí savost podkladu a sníží spotřebu použité barvy. Nakonec ještě nátěr a je hotovo.

Připravte na jaro i zahradu

Ať už jde o kovovou branku nebo zahradní altán, se začátkem jara je ideální čas napravit škody způsobené zimou a připravit vaši zahradu na sezónu.

U dřeva i kovových částí nejprve odstraňte starý nátěr. Můžete použít brusný papír nebo si ulehčete práci gelovým rozpouštědlem Pulicol, které si poradí s původním nátěrem na dřevěném, kovovém i betonovém povrchu. Potom povrch očistěte a dejte se do základního nátěru. Až uschne, osmirkujte zaschlé kapky, aby byl povrch dokonale hladký a otřete. Poté naneste další tři tenké nátěry, které nechte vždy zaschnout a osmirkujte je do hladka. Poté se konečně vrhněte na finální nátěr, který dodá vaší práci ucelený vzhled a ochrání ho proti odírání.

Do které jarní renovace se pustíte vy? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Jarní renovace – na co se vrhnout první?

Sledujte náš