Reference: Chata Tesanka
30. 11. 2017

Reference: Chata Tesanka

Sychravé počasí a vlezlá zima svádí k hýčkání ve wellness centrech. Ty pro stavební chemii představují zatěžkávací zkoušku. Zjistěte, které produkty od Mapei si s vysokou vlhkostí a nadměrnou chemickou zátěží poradí.

Chata Tesanka prošla během necelých tří měsíců kompletní rekonstrukcí.

V koupelnách a pokojích našla uplatnění rychle tvrdnoucí spárovací malta Ultracolor Plus se speciální technologií, která zabraňuje tvorbě plísní. Díky hydrofobním přísadám je navíc méně náročná na údržbu.

Kvalitní hydroizolace je základ. V případě wellness centra to platí dvojnásob. Řemeslníci sáhli po odolné hydroizolaci Mapelastic, která se uplatnila i při přestavbě koupelen. Perfektnímu výsledku pomohly také pásy Mapeband a samolepící Mapeband Butyl, které slouží jako těsnění rohových a styčných spár. V kombinaci se stěrkou Mapelastic nepropustí ani kapku vody.

Velká vlhkost a výrazné změny teplot jsou ideálním prostředím pro tvorbu plísní. Stylová mozaika je proto vyplněná nesavou spárovací hmotou Kerapoxy na bázi epoxidu. Spáry musí být odolné nejen proti vlhkosti, ale i chemicky, aby je časté nanášení úklidových prostředků nepoškodilo. V nabídce je ve 26 barevných provedeních, není problém ji tak dokonale sladit s celým interiérem.

Máte s produkty od Mapei zkušenosti? Podělte se o ně s námi na Facebooku.

Reference: Chata Tesanka

Sledujte náš