Reference: DŮM U PARKU spojuje modernu s historií
23. 01. 2019

Reference: DŮM U PARKU spojuje modernu s historií

Nakoukněte s námi do zrekonstruovaných prostorů historické budovy z 80. let 19. století.

Výzva: Zachovat historický ráz

více než 130 let zdobí Olomouc reprezentativní dům s restaurací s příznačným jménem DŮM U PARKU. Od roku 1958 je palác památkově chráněnou stavbou. Při jeho rekonstrukci stáli architekti i řemeslníci před jasnou výzvou – opravit budovu tak, aby nenarušili původní styl a zachovali historický nádech.

Multifunkční prostory třípatrového paláce v sobě ukrývají 23 moderních kanceláří, společenský sál s kapacitou až 340 hostů i místnost pro pořádání seminářů.

Společenský sál ozdobený štukovou omítkou je dominantou celé stavby. Aby ustál všechny taneční večírky, bylo nejprve třeba vyrovnat a vyhladit betonový potěr. Protože vše mělo být hotové co nejdříve, sáhli řemeslníci po speciálním hydraulickém pojivu s rychlým průběhem vysychání. Díky vhodně zvolené stavební chemii tak podlaha vydrží spoustu protančených nocí.

Hydroizolační stěrka Mapelastic přišla na místa, ke kterým by se mohla snadno dostat voda. Poradí si totiž i s povrchy, které jsou v přímém kontaktu s vodou.

Při rekonstrukci se vyřádili i obkladači – budovu zdobí obklady všech velikostí. Skvělou volbou pro jejich lepení jsou lepidla se sníženým skluzem, která usnadňují jejich pokládku. Obklady dolaďuje spárovací protiplísňová hmota Ultracolor Plus, která se díky speciálním hydrofobním vlastnostem jen tak neušpiní.

Co myslíte? Jak se podařilo propojit moderní prvky s historickou budovou?

Reference: DŮM U PARKU spojuje modernu s historií

Sledujte náš