Reference: Koupaliště Riviéra dělá radost a šetří statisíce
26. 07. 2019

Reference: Koupaliště Riviéra dělá radost a šetří statisíce

Kam chodíte nejradši na koupaliště? Brno miluje Riviéru – a zvlášť po rekonstrukci. Oblíbené koupaliště se teď chlubí osmimetrovým tobogánem, chrliči, lezeckou stěnou přímo u bazénu i odpočinkovou zónou. Důvod pro rekonstrukci byl ale pragmatičtější: ročně z bazénů utíkala voda za statisíce korun.

Problém pomohly Riviéře vyřešit i naše výrobky

Z bazénů utíkaly hektolitry vody

Areál v malebném údolí řeky Svratky byl velmi zanedbaný. Betonové bazény několik let prosakovaly a musely se pravidelně dopouštět, a tak prodražovaly provoz. Škody každoročně zhoršovala zima: i když se bazény na zimu vypouštějí, beton nestihl před prvními mrazy pořádně vyschnout, a tak ho zmrzlá voda dál ničila. Podle posudků unikalo až 200 kubíků vody denně, což znamenalo statisícové ztráty ročně. Rekonstrukce byla nevyhnutelná.

koupaliště riviéra brno lávka
Riviéra po rekonstrukci láká tisíce návštěvníků.

Opravy s rozpočtem přes 200 milionů korun začaly v roce 2017. Aby se zamezilo prosakováním vody, museli realizátoři rozebrat betonové vany bazénů. Nahradily je nerezové vany, které budou sloužit několik desítek let.

Koupaliště není jen o bazénu

Pořádné koupaliště se neobejde ani bez zpevněných ploch pro pohodlnou chůzi a lehátka. Aby výsledek rekonstrukce vydržel co nejdéle, bylo i tady nezbytné důsledné ošetření, napuštění a utěsnění konstrukcí. Právě s tím pomohly naše výrobky .

Původní betony a dlažby poškodilo dlouhodobé užívání a „neúdržba“. Povrchovými poškozeními se voda dostávala hlouběji a hlouběji do konstrukce, působila na beton a pozvolna ho ničila. Beton dostával zabrat o to víc, že je voda na koupališti chemicky ošetřená.

beton koupaliště riviéra brno
Beton bylo nutné pečlivě ošetřit, aby zvládl působení vody a chemie.

Koupaliště rekonstruované s Mapei je stavbou roku 2018

A jaké z našich výrobků budou koupaliště chránit v příštích desetiletích? Jde především o ochranný hydrofobní přípravek Mapecrete Creme Protection a těsnicí tmel Mapeflex PU 45 FT. Hydrofobní impregnace dokonale chrání povrch betonu vystaveného vlhkosti, chemii a mrazu, a pružný tmel zajistí vodotěsnost dilatačních spár a konstrukčních spojů. Díky nim a také díky poctivě provedeným opravám bude koupaliště po další desetiletí skvěle sloužit i vypadat.

bazén koupaliště riviéra brno
Dnes dělá Riviéra zase radost a šetří statisíce za vodu.

Opravená Riviéra přivítala první návštěvníky na začátku sezóny 2018 a hned v prvních dvou měsících trhala rekordy. Navštívilo ji před 100 000 lidí, o několik desítek tisíc víc než v předchozích letech. V květnu 2019 získala rekonstrukce ocenění Stavba roku 2018 Zlínského kraje v kategorii Stavby realizované mimo území Zlínského kraje.

Reference: Koupaliště Riviéra dělá radost a šetří statisíce

Sledujte náš