Reference: Pytloun Boutique Hotel Prague září luxusem i díky Mapei
19. 08. 2019

Reference: Pytloun Boutique Hotel Prague září luxusem i díky Mapei

Dům U Zlaté pšenice stojí na Václavském náměstí od roku 1926. Nedávno se vrátil ke svým kořenům: ze sídla České spořitelny se znovu stal hotel – ale ne ledajaký.

Interiéry 60 pokojů jsou dotažené k dokonalosti svou výbavou, designem i použitými materiály. S posledním pomohli realizátorům výrobky Mapei. Jak vypadá čtyřhvězdičkový Pytloun Boutique Hotel Prague po rekonstrukci a s čím jsme pomohli my?

Z hotelu spořitelnou, ze spořitelny hotelem

Nejvyšší budova na pravé straně Václavského náměstí měla být původně obchodní dům. To se ale změnilo ještě před dokončením stavby, a tak tu vznikl hotel Majestic. Po znárodnění fungoval až do roku 1992 jako hotel Družba. V tomto roce proběhla rozsáhlá rekonstrukce, která budovu proměnila v sídlo České spořitelny.

Nejnovější úpravy vrací dům zpátky ke kořenům. Rekonstrukce za téměř 70 milionů korun trvala 10 měsíců a vrátila na Václavské náměstí luxusní hotel.

designový hotelový pokoj s velkou postelí a prosklenou koupelnou
V rekonstruovaném hotelu čeká na hosty 60 designových pokojů.

O hosty pečují moderní technologie

Zrekonstruovaný Pytloun Boutique Hotel Prague se řadí mezi nejmodernější hotely v Evropě. Na hosty tu čekají překrásné pokoje, ale také řada technologických vychytávek od bezklíčového otevírání pokojů přes automatické toalety po masážní vany se sparkling systémem. Čisté linie interiérů podtrhují skleněné stěny koupelen, které si můžou hosté zatáhnout elektricky ovladatelnými závěsy.

prosklená koupelna v pokoji v hotelu Pytloun v Praze
Čisté linie interiérů podtrhují skleněné stěny koupelen.

Čtyřhvězdičkový hotel má také vzdušnou recepci a lobby s otevřenou kuchyní, kde si vychutnáte snídani 24 hodin denně.

Luxusní vinyl a výrobky Mapei

Aby hotel zůstal dlouho tak krásný, jako je teď, vyžadovala rekonstrukce spolehlivé materiály a stavební chemii. Jsme hrdí, že realizátorům s proměnou hotelu pomohly výrobky Mapei.

Využili je při rekonstrukci sociálních zařízení jednotlivých pokojů, protože právě tyto prostory musí vydržet nejvíc. Realizátoři tu na stěny, podlahy a stropy použili vinylové dílce. Pro jejich kvalitní instalaci museli v první řadě vytvořit vhodný podklad: vyrovnat nerovnosti a připravit hydroizolaci.

Koupelna v hotelovém pokoji hotelu Pytloun v Praze, na stěnách a podlaze jsou použité vinylové dílce
V koupelnách našly uplatnění luxusní vinylové dílce.

Luxusní vinylové dílce (LVT) jsou designový hit posledních let. Právě do koupelen jsou ideální – můžou vypadat jako téměř nerozeznatelná imitace dřeva nebo kamene, jsou velmi odolné a nestudí. Přečtěte si, proč jsou stále oblíbenější i v českých domácnostech. Pozor, nečekejte klasické „lino“.

Uplatnění tu našla cementová hydroizolační stěrka Monolastic v kombinaci s bandážemi Mapeband. Polyesterový pogumovaný pás Mapeband utěsnil všechny rohy včetně přechodů mezi podlahou a stěnou a jednosložková stěrka se postarala o zbytek. Velkou výhodou stěrky je její přilnavost k povrchu, je vhodná na jakýkoli betonový, zděný, keramický nebo mramorový podklad.

Pro drobné nerovnosti podkladu byla použita vyhlazovací stěrka Planiprep 4 LVT. Po té sáhli realizátoři i proto, že zvládne vyrovnat jemné nerovnosti do 2 mm v jednom kroku a další práce je možné provádět už dvě hodiny po nanesení stěrky.

Vinylové dílce přilepili pomocí trvale voděodolného lepidla Ultrabond Eco MS 4 LVT s omezeným vertikálním skluzem, které zajistí dokonalé uchycení dílců nejen na podlahy, ale i na stěny.

Kvalitní stavební chemie není přepych

Pražský hotel Pytloun září luxusem. Kvalitní hydroizolace, lepidla a další stavební chemie ale žádný luxus nejsou. Měly by tvořit základ každé stavby nebo rekonstrukce – jen tak máte jistotu, že výsledek vydrží krásný a funkční po řadu let.

Spolehněte se tak jako realizátoři rekonstrukce hotelu nebo třeba brněnské Riviéry na stavební chemii Mapei. Najdete ji u našich prodejců a také s ní pracují všichni řemeslníci, které najdete v této mapě. Ty navíc pravidelně školíme, a tak vždy vědí, jak vyřešit právě vaše požadavky.

Reference: Pytloun Boutique Hotel Prague září luxusem i díky Mapei

Sledujte náš