Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na obývací pokoj?
14. 06. 2018

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na obývací pokoj?

Čeká vás rekonstrukce obývacího pokoje? Tak to jste tu správně! Řekneme vám, co vás čeká a poradíme vám, na co se připravit.

Najděte inspiraci

Máte váš vysněný obývací pokoj v hlavě, nebo ještě nemáte jasnou představu? Pokud tápete, podívejte se na inspiraci, které na internetu i v časopisech najdete spoustu. Vše, co vás zaujme, si uložte a pokud si najmete architekta, projděte s ním svou inspiraci. Poradí vám, co je ve vašem bytě zrealizovatelné a čím se můžete kochat jen na obrázku.

Vezměte to od podlahy

Důležitým krokem při rekonstrukci obývacího pokoje je výběr podlahové krytiny. Před jejím nákupem si položte základní otázky:

  • Kolik času chcete věnovat úklidu a údržbě?
  • Jak dlouho by vám podlaha měla vydržet?
  • Kolik do podlahy chcete investovat?

Materiálů je spousta koberec, dřevo, vinyl, lino, parkety, korková podlaha – jen si vybrat. Třeba vám k tomu pomůže náš článek o dostupných a designových podlahách.

Vybrali jste? Skvěle! Teď nastává významná část, kterou rozhodně nepodceňujte. Než přijde podlaha na své místo, musí se pro ni připravit dokonalý podklad. Je dostatečně pevný a soudržný? Jestli ne, můžete si pěkně „zavařit“. Těžká podlaha, třeba z masivu, může podklad roztrhat. Některé krytiny jsou zase náročné na perfektně vyrovnaný podklad. I malinká nerovnost se tak do ní může snadno prokreslit.

Dalším nepřítelem při rekonstrukci podlahy v obývacím pokoji je vzlínající vlhkost, která může potrápit hlavně majitelé starších rodinných domů. Proto je důležité mít potěr správně odizolovaný od vzlínající vlhkosti.

Jestli se nechcete potýkat další roky s nedokonalostmi, které při nešikovné rekonstrukci vzniknou, obraťte se na zkušené řemeslníky, kteří pracují s kvalitní chemií.

Zvuková izolace: ano, nebo ne?

Přemýšlíte v rámci vylepšení sousedských vztahů o zvukové izolaci? Zvuková izolace se odvíjí už od materiálu podlahové krytiny. Laminátové podlaze se vyhněte, pokud rádi doma tančíte nebo máte sousedy s lehkým spaním. Ale i v takovém případě pro vás máme řešení – systém akustické izolace Mapesonic můžete použít na kterýkoli podklad i typ podlahy a ocení ho tak nejen vaši sousedé, ale i vy.

Barevné dilema

Ještě nevíte, kterou barvou oživíte zdi? Při jejich výběru buďte praktičtí a berte ohledy na velikost a rozložení pokoje. Světlé barvy malé místnosti opticky zvětší, tmavé jí zase uberou na velikosti a místnost zútulní.

Co tak vyzkoušet barvu letošního roku? Ultrafialová by ve vás měla probudit vizionářské myšlení, originalitu a vynalézavost. Jdete do ní?

Při výběru barvy by vás kromě vzhledu měla zajímat i životnost nátěru a náročnost na údržbu. Jestli si chcete ušetřit práci, starosti s dalším malováním i domácí kasu, sáhněte po barvách, které jsou omyvatelné a zároveň odolné vůči blednutí. Pokud vás v bytě trápí plíseň, tak rozhodně vyberte nátěr s protiplísňovým účinkem.

Nejste si jisti, jestli zvládnete zkombinovat barvu stěn s nábytkem a bytovými doplňky? Zvolte neutrální odstíny! Aby výsledek nebyl jednotvárný, oživte jednu stěnu výraznější barvou. Samozřejmě nemusíte zůstat jen u barev. Velkou parádu udělají i tapety s nejrůznějšími vzory.

Čeká vás rekonstrukce obývacího pokoje? Napište nám do komentářů na Facebooku, jak ji budete řešit.

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na obývací pokoj?

Stáhněte si e-book, kde vás provedeme rekonstrukcí krok za krokem.

STÁHNOUT E-BOOK
Související články
Sledujte náš