Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na dětský pokoj?
12. 03. 2022

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na dětský pokoj?

V cíli čeká veselé a praktické království pro vaše děti. Ale kde začít? Poradíme vám, jak na rekonstrukci dětského pokoje. A vezmeme to od podlahy!

Pod podlahou

Už byste chtěli vybírat podlahu? Počkejte chvíli. Nejprve se zaměřte na podklad, na který ji budete pokládat. Pokud je ve špatném stavu, nevyhnete se opravám. Položit podlahu na vlhký, nesanovaný podklad, znamená vyhodit peníze za novou podlahu z okna a brzy začít s rekonstrukcí nanovo.

Pokud žijete v patře a nechcete, aby hry vašich dětí rušily sousedy pod vámi, zvažte akustickou izolaci, kterou položíte pod podlahu. Izolaci Mapesonic CR můžete použít pod jakýkoliv typ podlahy a budete si jistí, že na vás nebudou co chvíli zvonit nespokojení sousedi.

A jakou podlahu zvolit?

Asi si dokážete představit, co by měla splňovat ideální podlaha do pokojíčku.

  • Měla by být omyvatelná a odolná.
  • Neměla by být příliš tvrdá.
  • Neměla by studit.

Tyto parametry rovnou vylučují dlažbu a laminát. A co koberec? Ten může být vhodná volba do části pokoje. Doporučujeme kombinovat například vinylovou podlahu s menším koberečkem.

Víte, že vinylová podlaha není jen klasické „lino“? Přečtěte si, jaké jsou možnosti této populární podlahové krytiny.

Jde se na stěny!

Stejně jako podlaha, i stěna by měla odolat nehodám a prvním uměleckým dílům. Doporučujeme proto zvolit omyvatelnou barvu – ta přitom nemusí vypadat jako to, co si pamatujete ze školní jídelny.

Sáhněte po omyvatelném nátěru Dursilite, ze kterého smyjete cokoliv od kečupu po fixy. Zajímavě bude vypadat například matná varianta.

Zjistěte, jak snadno aplikovat omyvatelný nátěr Dursilite ve videonávodu. Ukážeme vám, jak připravit povrch a správně nanést barvu pro perfektní výsledek.

Nechte si poradit… od dětí!

Při výběru barev, nábytku a výzdoby si nechte poradit od samotných dětí – samy přece vědí, v jakém pokojíčku se jim bude hrát a učit nejlépe! Vyhněte se ale příliš dětinským motivům nebo tomu, co je v oblibě právě teď a možná jen na chvilku. Za pár let dítě ze své obliby vyroste a může se stát, že se bude za svůj pokojíček stydět. Proto spolu vybírejte spíš barvy nebo doplňky, jako je polička nebo židle.

Na co se při zařizování dětského pokoje těšíte nejvíc? Napište nám na Facebook!

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na dětský pokoj?

Stáhněte si e-book, kde vás provedeme rekonstrukcí krok za krokem.

STÁHNOUT E-BOOK
Sledujte náš