3 kroky proti plísni: Zachraňte fasádu před zimou
21. 10. 2019

3 kroky proti plísni: Zachraňte fasádu před zimou

Taky už se na fasádu svého domu nemůžete dívat? Zašlá barva prokvetlá plísní – a ty praskliny! Dovedete si představit, co s takovou fasádou udělá voda a mráz? Zachraňte ji, poradíme vám s tím.

Jestli vám na fasádě vykvetla plíseň, mech nebo řasy, zbavte se jich co nejdřív. Každé „uděláme to až po zimě“ znamená pokročilejší poškození fasády. Napadenou fasádu přitom zvládnete vyčistit ještě před zimou, stačí si na to vybrat správné přípravky.

1)    Čistič, který vyplísní plíseň

Zaprášenou fasádu stačí vydrbat běžným čističem fasád a „wapkou“. Na plíseň to ale chce něco víc. Spolehlivě fasádu vyčistíte čističem Silancolor Cleaner Plus, stačí ho nanést na fasádu, nechat pár minut působit a potom mechanicky nebo wapkou odstranit plíseň, řasy a houby. Za těch pár minut se vsákne do fasády a vyčistí ji hloubkově.

Podrobnosti o čističi proti plísním najdete tady.

2)    Penetrace: Jedna vrstva za všechny, všechny za jednu

Vyčištěnou fasádu by samozřejmě mohly houby, plísně a řasy napadnout znovu, proto ji musíte chránit. K tomu slouží ochranný nátěr – ale nepředbíhejme. Aby na očištěnou fasádu dobře přilnul, nezapomeňte na penetraci, která sjednotí savost jednotlivých materiálů. To aby se fasáda neloupala. Doporučujeme penetrační nátěr Silancolor Primer Plus, kterýchrání fasádu hloubkově před plísněmi a řasami.

Chcete si o penetračním nátěru přečíst víc? Prosím, všechny informace najdete tady.

3)    Ochranný nátěr, který to natře nejen plísni

Poslední vrstva, ochranný nátěr. S ním prodloužíte životnost fasády a ochráníte ji před plísní na dalších deset let. A máte klid. Sáhněte po nátěru Silancolor Pittura Plus, který je kompatibilní s předchozími vrstvami, dobře přilne a ochrání fasádu před plísní, řasami, ale i před chemickými látkami a UV zářením.

Kompletní postup s produkty Silancolor Plus vám ukážeme v tomto videu

Zjistěte podrobnosti i o ochranném nátěru.

A co když fasáda praská?

Jestli jste našli prasklou fasádu, zpozorněte a řešte ji ještě před zimou. Určitě si dokážete představit, co udělá s popraskanou fasádou trocha vody a mrazu.

popraskaná zeď, stará fasáda s plísní
Na takové praskliny už jednoduché řešení nepomůže. Menší ale může vyřešit nátěr.

Pokud jsou praskliny větší, může být důvod i ve statice domu – v takovém případě fasádu nezachrání nátěr a doporučujeme povolat si na pomoc odborníka. Na menší prasklinky (přibližně do 0,5 mm) stačí povrchová úprava v podobě nátěru se schopností praskliny zaplnit.

Nejste si jistí? Pozvěte si profíka

Není potřeba se přeceňovat. Občas je prostě na místě přizvat řemeslníka, který má zkušenosti a čas se o vaši fasádu postarat. Ušetřete si starosti a ozvěte se některému z naši partnerských řemeslníků. Pracují s produkty, které jsme v článku zmiňovali, pravidelně se školí a budou vědět, co pomůže v případě vaší fasády.

3 kroky proti plísni: Zachraňte fasádu před zimou

Sledujte náš