Plísně v koupelně? Prozradíme vám 5 tipů, jak se jim bránit
04. 10. 2017

Plísně v koupelně? Prozradíme vám 5 tipů, jak se jim bránit

Máte v koupelně nezvaného návštěvníka, nebo se jeho příchodu obáváte? Přečtěte si, jak na plísně vyzrát i jak jejich tvorbě předejít.

1.     Vybírejte pečlivě materiál

Při stavbě koupelny pečlivě zvažte, jaké materiály použijete, ať vám radost z nové koupelny brzy nepokazí plíseň. Do místností s vysokou vlhkostí vybírejte speciální materiály, které si s vlhkostí umí poradit.

Například spárovací hmota Ultracolor Plus obsahuje polymery a speciální přísady, které omezují vsakování vody do spár. Existují i speciální protiplísňové barvy, vyzkoušejte třeba Dursilite Plus.

2.     Základem je důkladný úklid

Zní to banálně, ale plíseň se živí drobnými organickými látkami jako jsou i šupinky kůže. Proto úklid provádějte pravidelně a důkladně. Drhnete koupelnu třikrát týdně a stejně se plísně ne a ne zbavit?

Častou chybou při úklidu je nedůsledné splachování čisticího prostředku. Jeho zbytky se pro plíseň stávají zdrojem potravy. Po každém úklidu několikrát povrch opláchněte několikrát čistou vodou.

3.     Větrejte

Zůstává po vašem sprchování v koupelně zamlžené zrcadlo? Gratulujeme, vaše koupelna má ideální podmínky pro vznik a šíření plísně.

Pokud se nechcete vzdát vaší milované horké sprchy, dbejte na důkladné odvětrávání koupelny, ať už pomocí pootevřeného okna, nebo ventilátoru.

4.     Zkontrolujte ventilaci

Nemůžete se zbavit plísně v koupelně i přes pravidelný úklid a odvětrávání koupelny? Možná je důvodem zanesený ventilátor.

Hlídejte si jeho pravidelnou údržbu, čistit by se měl přibližně čtyřikrát za rok. Pokud ani vyčištění nepomůže, poohlédněte se po novém ventilátoru.

5.     Plíseň odstraňujte opatrně

Když už se u vás plíseň objeví, nesnažte se ji odstranit bez pomocí speciálních přípravků. Spory plísní se snadno dostanou do vzduchu, kde se dále šíří, proto vždy provádějte dezinfekci postiženého místa na mokro.

Po nanesení dezinfekčního přípravku ho nechte působit potřebnou dobu a potom plíseň setřete mokrým hadrem, který ihned vyhoďte.

Sledujte náš