Reference: Nová velkoformátová podlaha zdobí prodejnu La Formaggeria v Olomouci
18. 12. 2019

Reference: Nová velkoformátová podlaha zdobí prodejnu La Formaggeria v Olomouci

La Formaggeria, prodejna sýrů z Itálie, Francie a Švýcarska, ale hlavně oblíbeného Gran Moravia, se v Česku poprvé objevila v roce 2007. Nyní počet prodejen po celé republice šplhá ke dvěma desítkám a první prodejna v Olomouci si už žádala novou podlahu. Aby se mohl provoz co nejdříve obnovit, v Mapei jsme nabídli rychlé a efektivní řešení.

Moravský sýr s italskou tradicí získal ocenění národní značky kvality Klasa

První bochník sýra vyrobila paní Marie Martinů, Česka žijící v Itálii, v polovině 90. let a několik let poté vznikla značka Gran Moravia. Do povědomí české veřejnosti se však oceněný sýr dostal až s otevřením olomoucké prodejny La Formaggeria.

prodejna sýrů Gran Moravia La Formaggeria po rekonstrukci
Kdo by neznal vynikající sýry Gran Moravia?

Kromě žádaného sýra Gran Moravia je v prodejnách standardně k dostání také čerstvé máslo, mozzarella, jogurty a další výrobky ze všech myslitelných druhů mléka.

Jak urychlit pokládku podlahy, aby se labužníci dočkali svých sýrů

Na prodejnách jsou odborníci na kombinace sýrů a vín a zajímavé recepty, na novou podlahu ale La Formaggeria v Olomouci zavolala odborníky z Mapei. Aby mohl být provoz co nejdříve obnoven, bylo třeba postupovat rychle a bez zbytečných prodlev. Použili jsme proto rychleschnoucí materiály a první lidé se po nové dlažbě mohli projít už během tří hodin od pokládky.

prodejna sýrů Gran Moravia La Formaggeria po rekonstrukci
Stačily 3 hodiny a po podlaze se mohli projít první lidé.

Nejdříve bylo potřeba ošetřit stávající podklad penetračním nátěrem PRIMER G na bázi syntetických pryskyřic. Následně jsme utěsnili trhliny v podkladu pomocí epoxidové hmoty EPORIP a zbývalo podklad v interiéru vyrovnat. K tomu jsme využili rychletvrdoucí maltu NIVORAPID – následné práce tak bylo možné provádět již po čtyřech hodinách.

Samotná pokládka velkoformátové dlažby proběhla za pomoci systému MAPETEX. Nejprve jsme přilepili podkladovou textilii a na ni samotnou dlažbu. Abychom se vyhnuli čekání, použili jsme cementové lepidlo ELASTORAPID, které velmi rychle tvrdne.

Nainstalovat dlažbu na systém Mapetex zvládnete s Mapei chemií raz dva.

Silná kombinace dvou výrobků na čisté a pěkné spáry

K úplnému dokončení pak zbývalo zaplnění spár. Použitá spárovací hmota ULTRACOLOR PLUS i silikon MAPESIL AC jsou odolné proti plísním, což je pro provozovnu se zrajícími sýry a mléčnými výrobky velmi důležité. Navíc jsou oba výrobky dostupné v široké škále barev, a tak jsme mohli na podlaze vytvořit vizuálně dokonalé dílo.

prodejna sýrů Gran Moravia La Formaggeria po rekonstrukci
Co říkáte na novou podobu prodejny vy?

Podívejte se také, jak jsme zvládli nasazení podlahy do zábavního centra Lumpárium. Teď po ní běhají děti a jezdí motokáry.

Reference: Nová velkoformátová podlaha zdobí prodejnu La Formaggeria v Olomouci

Sledujte náš