Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na ložnici?
08. 08. 2018

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na ložnici?

Ložnice. Oáza, kam se ukryjete po celodenním maratonu pracovních i rodinných povinností. Nepodceňte její rekonstrukci – vytvořte si dokonalý prostor, kde se vám bude pohodlně usínat i příjemně vstávat.

Myslete na detaily

Hlavní proměnou při rekonstrukci nejspíš projdou především zdi, podlahy a nábytek. Nejprve se vrhněte do úpravy podkladů – jak u zdí, tak u podlah. Jedině tak bude vše dokonale držet.

Děláte složitější úpravy včetně elektrických rozvodů? Konečně můžete mít zásuvky tam, kde potřebujete! Dobře tedy zvažte rozmístění nábytku, ať nemáte podlahu plnou prodlužovacích kabelů a můžete si nabíjet mobil z pohodlí postele.

Na barvě záleží

Důležitým rozhodnutím při rekonstrukci ložnice je výběr barev. Nejde jen o to, jestli se vám bude hodit k nábytku, ale především, jak na vás bude působit. Kde jinde byste se měli cítit pohodlněji a bezpečněji než ve vlastní ložnici?

Při výběru barev si nejprve položte otázku, jestli sáhnete po studených nebo teplých odstínech. Svítí vám do ložnice sluníčko? Můžete si dovolit studené barvy. Pokud se jí sluneční paprsky vyhýbají, je dobré zvolit teplejší odstíny, které místnost opticky zútulní. Také s velikostí ložnice si můžete díky vhodnému výběru barev pohrát. Pokud se do místnosti vleze sotva postel, sáhněte po světlých odstínech, které pokoj opticky zvětší. Pokud s dostatkem prostoru nebojujete, můžete si dovolit tmavší barvy.

Buďte s jejich použitím opatrní, obzvlášť pokud nejste ranní ptáčata. Tmavá ložnice vám může ztížit ranní vstávání i zhoršit spánek. Ve velkých dávkách může působit dokonce depresivně. Pokud se rozhodnete pro tmavý odstín, vymalujte s ním stěnu za čelem postele – barva splní svůj účel a neprojeví se na vaší náladě.

Chtějte kvalitní barvu, která skvěle kryje a drží k pokladu jako přilepená. Barva Dursilite splňuje obojí. Navíc je elegantně matná i sametově hebká na dotek a máme ji pro vás v široké barevné škále. A když ji náhodou při snídani do postele polijete čajem, nic se neděje. Stačí stěnu utřít a po fleku ani památka!

Která je ta pravá?

Do ložnice se skvěle hodí nejrůznější odstíny modré, která je barvou čistoty, chladu a navozuje pocit klidu, uvolnění i harmonie.

Tip: Nebesky modrá podporuje spánek i sexualitu, takže do ložnice přímo ideální barva.

Zvolit můžete také zelenou, ale tady pokukujte spíš po pastelových odstínech, které se dobře kombinují s dřevem i kovem. Zelená navozuje vitalitu, pomáhá k regeneraci těla i mysli a pomáhá pozitivnímu myšlení.

Moderní jsou také nejrůznější odstíny béžové, které působí útulně a skvěle se kombinují.

Podlaha: Designová i funkční

Podle čeho vybrat vhodnou podlahu do ložnice? Zvažte vždy pět hlavních bodů: odolnost, komfortnost, cenu, životnost a estetičnost. Podlaha by měla ladit se zbytkem pokoje a plynule navazovat na místnost, s kterou sousedí. Ohlídejte si tedy, aby výška podlahy byla ve všech místnostech stejná.

Který materiál pro podlahu zvolit? Inspirujte se naším výběrem 4 typů designových podlah, které si můžete dovolit. Pokud se chcete držet současného trendu, jděte do vinylu! Po ránu vás nebude podlaha studit do holých nohou a ušetříte si starosti s údržbou. A co víc, můžete vybírat z nepřeberného množství motivů a doladit tak svou ložnici k dokonalosti. Více o vinylových podlahách se dočtete v našem starším článku.

Je libo šatna?

Máte v ložnici dostatek prostoru? Vyčleňte si při rekonstrukci místo na šatnu, kterou by vám záviděla (dámy pochopí) i hrdinka Sexu ve městě Carrie Bradshaw. Stačí vytvořit jednoduchou příčku ze sádrokartonu a máte úložný prostor pro všechny textilní kousky i módní doplňky. Umělým osvětlením v šatně navíc ochráníte své oblečení před slunečními paprsky, které můžou časem narušit jeho barvu.

Chystáte se na rekonstrukci ložnice? Napište nám do komentářů na našem Facebooku.

Rekonstrukce od základů po střechu: Jak na ložnici?

Sledujte náš