Tradiční i netradiční řešení fasád: Inspirujte se s Mapei
03. 10. 2018

Tradiční i netradiční řešení fasád: Inspirujte se s Mapei

Přinášíme vám dávku inspirace pro vaši fasádu. Zvolíte klasiku, nebo se rozhodnete pro něco odvážnějšího?

Nadčasová klasika

S chemií od Mapei vaše fasáda vydrží dlouhá léta jako nová. Správná chemie ochrání váš dům před vodou a vlhkostí. Můžete se tak rozloučit s nevzhlednými skvrnami od plísní nebo řas.

Rodina z Ledče nad Sázavou sáhla po nestárnoucí klasice, která je v České republice velmi oblíbená. Neutrální světle meruňková barva sluší každému domku.

Majitelé penzionu v Medličkách se nebáli zkombinovat světle meruňkovou s tmavším odstínem hnědé.

Vysnili jste si přesnou barvu fasády, ale nemůžete na ni nikde natrefit? Navštivte naše míchací centrum, kde si můžete vybrat z mnoha odstínů, nebo si rovnou vytvořit na míru ten váš vysněný.

Něco netradičního

Přemýšlíte o trochu jiném kabátě pro váš dům? Inspirujte se našimi tipy.

Fasáda pro fajnšmekry

Velkoformáty vládnou nejen koupelnám, ale jsou trendem také u fasád. Designové řešení není pro každého – je náročnější na projektování i zpracování a klade opravdu vysoké nároky na stavební chemii. Suma sumárum tak vyjde dráž, ale výsledek stojí za to!

Fasáda z velkoformátů

Tmavá letí

V posledních pár letech se prosazuje trend tmavých fasád v nejrůznějších odstínech od tmavě šedé až po černou.

Vypadají nadčasově a elegantně, ale nesou s sebou i komplikace. Fasády se extrémně přehřívají, proto je důležité při jejich realizaci zvolit kvalitní materiály s vysokou průtažností. Jinak může docházet k poškození podkladové vrstvy a při použití nekvalitního pigmentu ztrácí dům vlivem slunečního záření postupně svou tmavou barvu. Proto vybírejte z kvalitních barev, které jsou odolné proti UV záření.

Už jste si vybrali, do čeho půjdete? Přečtěte si, co nepodcenit při opravě fasády.

Které fasády se líbí vám? Fandíte moderním řešením, nebo dáváte přednost klasice? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Tradiční i netradiční řešení fasád: Inspirujte se s Mapei

Sledujte náš