Kutilské Vánoce na 6 (hororových) způsobů
21. 12. 2017

Kutilské Vánoce na 6 (hororových) způsobů

Vánoce a svátky klidu? To nás podržte! Pro kutila to snad ani není možné. Neustále hrozí, že návštěva zničí něco, co jste sami vyráběli, nebo ještě hůř: bude váš výtvor kritizovat. Také se u vás na Vánoce odehrává následujících pět hororů?

1) Přijela rodina… a kritizuje vaše dílo

Teta Milena stojí ve vaší kuchyni a povídá: „Tos obkládal sám nad tím dřezem?“

Vy pyšně odpovídáte: „Přesně tak!“

Čekáte pochvalu, ale teta si neodpustí: „No my jsme teď taky obkládali, ale takovéhle zelené dlaždičky bych teda nechtěla.“

Nebo ještě hůř: „A nezdá se ti, že je to trochu nakřivo?“

2) Přijela rodina… a ničí vaše dílo

Těžko říct, co je horší: jestli nevyžádaná kritika, nebo rovnou likvidace toho, co jste udělali vlastníma rukama. To si takhle sedíte s rodinou v obýváku, povídáte si, když vtom teta Milena (zase ona!) máchne rukou, ve které drží svařák. Červený, samozřejmě.

Vám se udělá rudo před očima: na stěně, kterou jste nedávno sami natírali, je obrovský červený flek. No nic, po Novém roce se bude zase malovat.

3) Pod stromečkem (ne)najdete nářadí

Celá vaše rodina ví, že rádi vyrábíte, opravujete a vylepšujete. To se projeví u vánočního stromečku, kdy na vás všichni (včetně tety Mileny) potutelně pokukují a čekají, až si rozbalíte ten jejich dárek. A co dostanete? Šroubovák! Přesněji 12 šroubováků, od každého jeden.

zelená vrtačka
Nová vrtačka, skvělé. Ne že byste si jednu zrovna před měsícem nekoupili…

Nebo jinak: hrozně byste si přáli novou (a pořádnou!) vrtačku, ale dostanete svetr, ponožky… a těch 12 šroubováků.

4) Hoří stromeček / závěsy / koberec

Že je hořící stromeček klišé? Nevěřili byste, jak často se to stává. A vůbec, stromeček vem čert, ale když od něj chytne ta skříňka, kterou jste vlastnoručně vyrobili, je zle. Úplně nejhůř bude, pokud stromeček chytne proto, že se pod ním podlomil stojan, který jste vyrobili. Na vyčítavé pohledy celé rodiny jen tak nezapomenete.

5) Při sestavování dárků vám pomáhají příbuzní

Zní to jako dobrý nápad, nechat si při sestavování nové skříňky nebo věšení obrazu pomoct, že? Ale ve skutečnosti je to pravé peklo. Když vidíte, jak strýček Josef (abychom si nezasedli na tetu Milenu) montuje dvířka skříňky naopak a váš syn dělá hřebíkem už třetí zbytečný kráter do zdi, vaše kutilské srdce trpí.

6) Nikdo vám kurníkšopa nepomůže

Jasně, nejlepší je dělat si věci po svém. Ale přece jenom je pěkné vidět, že rodina sdílí vaše nadšení. A i když jim to úplně nejde, ve výsledku jejich pomoc oceníte. Nebo ne?

Přejeme vám Vánoce bez pohrom

My všichni v Mapei vám přejeme, ať vás tyto pohromy nepotkají, a pokud přece, ať je ve zdraví zvládnete. Krásný nový rok a spoustu nových projektů v něm!

I po Novém roce tu najdete spoustu tipů pro stavby a rekonstrukce. Tak si nás lajkněte na Facebooku, ať vám nic neuteče.

Na závěr tu máme pár tipů, do čeho se pustit v příštím roce. A rovnou poradíme, jak na to!

Kutilské Vánoce na 6 (hororových) způsobů

Sledujte náš