Pokládka vinylové podlahy: Proč se nebát lepidla
09. 06. 2020

Pokládka vinylové podlahy: Proč se nebát lepidla

Je rozhodnuto, chce to novou podlahu a rovnou z vinylu! Bohužel ještě není všemu rozhodování konec. Budete podlahu lepit nebo jen volně pokládat? Zajímají vás, jaké jsou výhody obou způsobů pokládky? Pokračujte ve čtení, a kromě odpovědi se dozvíte i jak podlahu správně položit.

Jeden produkt, ale tolik názvů

Pokud se po vinylu půjdete podívat do prodejen, můžete se lehce ztratit v termínech jako je PVC podlaha, vinylová podlaha nebo LVT vinylové dílce. Není důvod k obavám, jde o zaměnitelné názvy jedné věci. Všechny pojmy označují materiál, který se prodává ve formě prken nebo dílců a díky tomu se s nimi snadno manipuluje během pokládky. Navíc si můžete vybrat mezi plovoucí a lepenou variantou pokládky.

Lepení vinylové podlahy
Základní dva způsoby pokládky LVT dílců jsou lepený nebo plovoucí

S lepidlem nebo bez?

V tom, že nová podlaha bude z vinylu máte jasno, ale jak ji položit? Použijete lepidlo nebo se obejdete bez něj? Oba způsoby mají své výhody a specifika. Nicméně ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vždy doporučujeme před pokládáním použít vyrovnávací stěrku a kvalitní produkty určené speciálně pro práci s vinylem.

Lepená varianta

Z pohledu odborníka, je použití lepidla během pokládky výrazně lepší variantou, a to hned z několika důvodů. Vaše nová podlaha bude více odolná, výrazně snížíte kročejový hluk a v neposlední řadě jde o ideální volbu v kombinaci s podlahovým topením. Další výhodou může být jejich cena, která je i s použitím lepidla a pomoci zkušeného řemeslníka nižší než u click systému.

Přemýšlíte nad podlahovým topením? Zajímá vás jaká podlaha vám zaručí nejlepší přenos tepla a krásně prohřeje celou vaši domácnost? Více se dozvíte v  tomto článku.

Plovoucí varianta

Hlavní výhodou je její snadná a rychlá instalace a je ideální volbou pro prostory, kde není možné provádět složitější stavební úpravy. U click systému navíc v některých případech plovoucí varianty můžete i snadno vyměnit jednotlivé dílce. Naopak není ideální v kombinaci s podlahovým topením nebo jako podlaha do koupelen.

šedá lepená vinylová podlaha
Jeden materiál, ale tisíce možností

Stále ještě váháte?

PVC materiály už dávno nejsou jen nevzhledné školní a nemocniční podlahy. Vinylové dílce vám nabízejí celou škálu barev, dekorů i struktur. Dřevěná podlaha v koupelně nebo moderní geometrický vzor v obývacím pokoji? Není problém! Navíc jsou vinylové podlahy i vysoce odolné, snadné na údržbu, a dokonce mohou být i  zdravější než jejich dřevěná varianta. Více jsme se tomuto tématu věnovali v našem starším článku.

Ať už se ve výsledku rozhodnete jakkoliv, pamatujte, že kvalitní stavební chemie je základem úspěchu. S výběrem  vhodných produktů vám rádi poradí na  některém z našich prodejních míst nebo si ke spolupráci rovnou přizvěte naše zkušené řemeslníky, kterým půjde práce krásně od ruky.

Pokládka vinylové podlahy: Proč se nebát lepidla

Sledujte náš